Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Vettem 6 serpa lazac közé 5...

Vettem 6 serpa lazac közé 5 guppit de állandóan bántják kergetik őket. Mit csináljak? Reggelre lehet megölik őket.

Figyelt kérdés
esély hogy össze barátkoznak van? nem tudom őket sehova rakni egyetlen aksim
2015. aug. 7. 21:29
 1/2 anonim ***** válasza:

Este a halak is pihennek, akkor lehet nyugi lesz, próbáld meg kivenni a lazacokat, majd csinálni valami terep átrendezést, akár ideiglenest, pl egy kerámia tárgy is jó, váza, tányér, akármi, csak idegen tárgy legyen, mintha új akvárium fogadná a lazacokat, amikor vissza engeded őket.


Ha nem válik be akkor valamelyiknek mennie kell, barátkozni egy hal sem fog a másikkal, akkor jó ha teljesen passzívak egymással, elúsznak egymás mellett.

Megpróbálkozhatsz, vízen úszó zöldséggel is, uborkaszelet, cukkini, nem kell megfőzni, csak bedobni, hagy csipkedjék, gurámiknál be szokott válni, több szelet legyen, ne 1 db.

2015. aug. 8. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Megoldódott már a helyzet?


A serpák hírhedten csipkedősek, esélytelen, hogy összebarátkozzanak a guszta, hosszú úszójú guppikkal. Ha még nem tetted, dumáld meg a boltban, hogy becseréljék őket valamire.


Ha ragaszkodsz a pirosakhoz, akkor vörös fantom lazacot kellene nézni, esetleg fekete fantomlazac vagy rózsalazac - ezek elvileg békésebbek. A Hyphessobrycon nemzetségen kívül pedig az izzófényű pontylazacokra és az áttetsző pontylazacokra érdemes ránézni.


Vagy, ha nem ragaszkodsz a pontylazacokhoz, akkor vörös karcsú díszmárna. Bár nem tartják a raj formációt, ők is csapathalak, tehát 6 fős csapat minimum kell belőlük, viszont arra kell ügyelni, hogy 1 hímre legalább 2, de inkább több nőstény jusson különben civakodás lesz. Egyébként kifejezetten békés lelkek, betták, gurámik mellé is szokták ajánlani őket (nekem is egy hosszú uszonyos, félénk bénaság mellett van 8 db). A guppikhoz hasonlóan ők is igénylik, hogy bolti tápon és mirelit izébigyókon kívül zöldféle is legyen az étrendjükben, tehát az etetésük sem okozhat túl nagy gondod.

[kampányszöveg befejezve, balra el]

2015. aug. 12. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!