Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen halakat rakjak egy 120...

Milyen halakat rakjak egy 120 literes édesvízi akváriumba?

Figyelt kérdés
Milyen halakat és növényeket rakjak egy 120 literes édesvízi akváriumba? Milyen felszerelést vegyek az akváriumhoz? láttam a neten nagyon sok félét de nem igazán tudom, hogy melyik a jó márka vagy melyiket érdemes megvenni.
2010. máj. 4. 22:32
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekem ekkorában van


1 nagy díszcsík, 1 nagy vitorlás, 1 frenatus, 1 karmosbéka, 2 platti, 1 gömbhal


Ezek közül csak a platti zabálja a növényeket, a többi nem.



Aztán szűrőnek van benne egy Eheim abból a legnagyobb méret.


A tetején meg van 2db 60centis neon.


Egy olcsó sima neon,

és egy 5ezer Ft-os akváriumos JBL neon


Volt benne sok növény, hínárok, de mind kirohadt.


Ami megmaradt és szép, az az Anubias,

meg van pár vastag nagy levelű növényem is.

2010. máj. 4. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

na meg pár db algaevő is van benne, de igazán algát azok nem esznek én szerintem :) Szóval takarítani akkor is kell.

De én nem rakok a vízbe semmilyen szert, csak 2 hetenként cserélem a vizet, és akkor szép tiszta mindig.

2010. máj. 4. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

meg ha nem felejtem el, akkor rakok bele 5-10 kiskanál sót, (közértben kapható tengeri sót), az állítólag jó nekik, de nem olyan sok, hogy csípje a szemüket :)


Szerintem a növények meg azért nem maradnak meg, mert a csípvíz túl kemény nekik, lehetne önteni mellé egy kis deszt vizet, ha érdekelne és lehetne adagolni CO2-t is, csak a CO2 tablettát én szerintem nem szeretik a halik,

nem akarom őket kinyírni, szóval akkor így marad az a pár növény, ami szép marad ilyen sima vízben is.


a tündér hínár megbarnult és elrohadt, és a

az átok hínár az nőtt ugyan, de az is barnult közben, úgyhogy kidobtam

a tócsagazt még nem próbáltam


viszont van még egy fajta hínár, aminek nem tudom a nevét, ilyen több kis csomóban vannak annak a levelei, az szép zöld még mindig, és nő is rendesen, azt kettévágtam mikor túl hosszú volt, és mellé ültettem és az is nő, szóval így megdupláztam, azzal nincs gond :)

2010. máj. 4. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat
2010. máj. 4. 23:12
 5/7 anonim válasza:
0%
Döglöttet.
2010. máj. 4. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ilyen összevissza társítással én azért nem próbálkoznék pedig már jó pár éve foglalkozom akvarisztikával....A párban vagy csapatban élő halakat nem szabad egyedül tartani és ennyire eltérő helyről származó halakt nem szabad egy akváriumban tartani! A gömbhal + frenatus + vitorlás párosítás pedig borzalmas!
2010. máj. 10. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Tudom hogy borzalmas, de tök jól megvannak évek óta.


A frenatus mellé viszont egyszer beraktam egy ugyanolyan társat, azt meg egyből kinyírta.

2010. máj. 12. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!