Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Állatok » Halak, akvarisztika

A kérdés

Mi is lenne az a Total Alkalinity?

Kerestem az interneten, de nem írták sehol, hogy mi ez. Van egy mérő, ami mutatja a pH értéket, a víz keménységét stb. de ez a Total Alkalinity-t alacsonynak mutatja. Valaki tud segíteni hogy mi ez, és hogyan tudom normalizálni?

Keress kérdéseket hasonló témákban: halak, akvárium

01-11 19:07  Privát üzenet  Tetszik 

A válaszok
Alkalnie azt jelenti lúgos, szval felteszem a lúgosságot mutatja.

A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/4Időpont 01-11 19:22 Privát üzenet
Salx Narval nevű felhasználó válasza:

A (T-A)azt jelenti, hogy mennyi lúgos anyag van a összesen a vízben. Ha alacsonynak mutatja a műszer a (T-A)-t akkor savas irányú eltolódás van vagyis a pH 7 az-az semleges érték alatti. Mihez is kell ez neked? Normalizálni ez esetben lúg adagolásával lehet, ha magas azt viszont savval lehet levinni a kívánt értékre.

A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/4Időpont 01-12 04:26 Privát üzenet
Platypus nevű felhasználó válasza:

Alapvetően egy akváriumban a változó keménység mennyiségével arányos. Kivételek vannak pl. a szikes víz vagy egyéb lúgok jelenléte. De alapesetben az egyetlen figyelembe veendő lúgosító tényező a változó keménység. A legtöbb díszhal a savas vizet szereti, de ha túl alacsony a változó keménység az instabillá teszi a pH-t, ezért ez egy fontos dolog. Csak az általános európai akvarisztikai gyakorlat nem ebből az irányból közelíti meg, hanem KH-t mérünk. Plusz nálunk nagyon-nagyon rika, hogy a lúgosság hiánya legyen a gond. A tipikus csapvízben túl sok van belőle.

A válaszíró 90%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/4Időpont 01-12 11:59 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Alacsonynak mutatta az értéket...

# 4/4Időpont 01-12 18:49 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Mit tegyek ha a keverék kutyusomnak a szőre totál kihullott a nyakánál? Látszik a bőr is
Van egy 200 literes akvárium, szűrővel meg minden felszereléssel. Szeretnék halakat tartani, hogyan kezdjek hozzá? Mennyi hal fér el egy ekkora akváriumban? Totál kezdőd vagyok.
Akinek van myfamily tappancsos bilétája, az meg tudná írni, hogy a tappancs az fehér vagy ezüstös -e inkábbb a bilétában? A képen én totál fehérnek látom.
Tudna v. ki segíteni abban, hogy hogyan érdemes egy sajnos eléggé ecsetalgás akváriumot totál újraindítani?
Tegnap kaptam egy akvariumot guppikkal és valami kilóg a hasa alatt az egyiknek piros vékony valami mi ez? Totál nem értek hozzájuk szóval nem kell be szólni!
Van egy Resun Magi-380-as filterem a halaimnak, de nem tudom rászerelni az egyik darabot mert totál nem talál, ráadásul túl nagy a nyomása és terheli a halakat. Tudnátok segíteni?

Kérdések a Állatok rovatbólKérdések a Halak, akvarisztika rovatból

Minden jog fenntartva © 2017, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Sitemap | Médiaajánlat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelmi szabályok | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu