Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tudna v. ki segíteni abban,...

Tudna v. ki segíteni abban, hogy hogyan érdemes egy sajnos eléggé ecsetalgás akváriumot totál újraindítani?

Figyelt kérdés
Kavicsot kidobom, nincs értelme szenvedni vele...szűrővel, gömbmohával, hólyagos vizikehellyel, és magával az akvárium üveggel mit tegyek??? Hipo vagy elég ecetsav? esetleg ha egy hónapig üresen áll, akkor elpusztulna a benne lévő ecsetalga, vagy a spórái ugyanúgy ott maradhatnak és mindenképp ki kell fertőtleníteni??? Nagyon nagyon szépen köszönöm előre is!!

2014. márc. 8. 21:38
1 2
 1/13 Pendulum92 ***** válasza:

Van egy rossz hírem, ez csak tüneti kezelés lenne, mivel úgy tudom algaspórák még a levegőben is vannak.


Tehát ha ugyanúgy megkapja a körülményeket az újraindítás után, ugyanúgy el fog terjedni.


Keresd meg az okot, és akkor nem kell újraindítani.

2014. márc. 8. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Ha erőseb szűrést tennék bele, az megoldaná? Az igaz, hogy a nagy áramlás miatt van ecsetalga? Az én tapasztalatom mást mond.
2014. márc. 8. 21:50
 3/13 Pendulum92 ***** válasza:

Igen, lehet van összefüggés, talán használj esőztetőt vagy lily pipe-ot.


Szűrőanyagoktól is függ, ugye ammónia = alga.

2014. márc. 8. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Ha a vízbe 10 literenként teszel kb 1 deci sót, 1-2 hét alatt ki kéne pusztulnia az ecsetalgának. A gömbmohát benne lehet hagyni a sós vízben. A többi növényt nem. Halakat sem.
2014. márc. 9. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Salx Narval ***** válasza:
Én sem ajánlom a teljes kipakolást, ez valóban csak tüneti kezelés. Viszont ajánlom a rendszeres talajporszívózást és a heti részleges vízcserét. Ezen felül azt tanácsolnám, hogy a vizikehely algás leveleit vágd le és tápozd a gyökereknél tőzegtablettával. Vásárolj gyorsan növő lebegő növényeket, pl tüskéshínár, tündérrózsafélék az érdes tócsagaz is jó lenne, ha jók a fényviszonyok, akkor a vallisnéria is mehetne. Az esőztető használata is okos ötlet. Ha minden kötél szakad algairtót is bevethetsz de én úgy gondolom, hogy e nélkül is menni fog, ha optimalizálod a fényviszonyokat, rendesen cseréled a vizet és dúsítod a növényzetet, stb. Egy két praktika: csepegtess Easy Carbot az algás levélre és várj pár percet (levelet, esetleg a növényt ki kell emelni a vízből). A lágy víz, valamint a CO2 adagolás segít az ecsetalgák ellen. Élő bambusz, vagy közönséges nád, egyéb mocsári növények, esetleg kukorica hajtatása kiszippantja a felesleges tápanyagokat. A borostyán áztatása visszaszorítja az algákat (ezt nem állítom,mert még nem próbáltam). Hígított fehérítőben 1 perces áztatás. Hát, sok szerencsét a klubban.:D
2014. márc. 9. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
1 deci só/ 10 liter? huh :) köszönöm szépen mindenkinek a segítséget!!!!
2014. márc. 9. 09:32
 7/13 anonim ***** válasza:

Só, vagy 20% ecet is jó.


Vegyél le egy nagyobb edénybe vizet, bele a halak, növények ha állítható teljesítményű a szűrőd akkor az is mehet az edény aljára, vagy külön egy másik edénybe kötelező járatni.


Az akvába ecetet nyomj bele, vagy sót, a sót én még nem próbáltam, ecet az tuti.


Ázás után dörzsi szivacs, a mosogató szivacs jó, aljzatot jól forgasd át az ecetes vízben.


Ha lemarta az algát, tiszta az üveg, leszívod a vizet, lefolyóba a víz.


Felöntöd az aljzatot az akvában, átmozgatod, vagy kiszeded és csap alatt át öblíted. Vizet leszívod.


Pici ecet maradék nem csinál galibát, gyorsan párolog, minden rutinosabb akvarista vele takarítja az üveget belülről. ( én akárhogy vigyázok mindig csöpög bele, nem sikerült úgy, hogy ne menjen bele az akvába.


Ha kész, bele a csapvíz, antiklór, fűtő, addig töltsd fel, hogy a vödörbe elsőnek le engedett érett víz beleférjen, bele a növények, algás levelek lemetszve.


Ha jó nagyjából a hőfok az akvában a friss anti klóros vízzel akkor egy literes edénnyel bögrézd át a halak alól az elsőnek levett akvárium vizet, majd mehet bele az akvába a szűrő.


A halaknál egy fél órát célszerű én csak úgy mondom "bögrézni"


Egy bögre a halak vödréből kivesz, akváriumba beönt.

Akváriumból egy bögre víz kivesz, halakhoz beönt, kicsi szünet, majd újra.


Ha úgy látod, hogy a halaknak maradt víz kétszeresét így átmozgattad mehetnek bele a halak, meg a vödörben maradt víz is.


Ha kisebb szivacsú belső szűrő van akkor nem árt baktérium kultúra.


Nem rég vettem potom pénzért egy full ecset algást, teljes bársony bevonattal, egységesen mindenhol, azt raktam rendbe utoljára így, az udvaron eceteztem ki az egészet.

Nem lehetett belátni az akvába mi van benn. Sajnos arról nincs fotóm.


Ecetezés után ilyen, az algátlanított növények meg a letakarított szűrője benn fityeg mögötte a 54 literesben.


[link]

2014. márc. 9. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Hátha segít neked, egy kicsit távolabb az időben.

30 napja volt a manőver, pár hibán javítottam még az elején, egy délelőtt csináltam meg, így lett amilyen lett.

Teljesen gondozásmentes társasnak készült, alga kaparás, talajporszívózás, üveg takarítás stb nincs, a vallisneriát metszem 3 percben hetente, és egy gyors 20-30% vízcserére van időm otthon tavasszal, nyáron heti szinten, másra úgy nincs.


Világitás 4x erősebb lett, 1db 15 watt cső volt benn 0.5watt/ liter lett, 4 darab fénycsővel.


Csak intenzív növekedésű növényeket raktam be, Easy life profitoval tápozok, ha megtorpanást látok akkor pici nitrátos táp.


Két belső szűrőt használok, még nem voltak takarítva 4 hét alatt, úgy néz ki havi szinten az egyik szűrőt elég lesz kitakarítani.


Fűtő már nincs benn, vallisneria lassan eltakarja a technikát teljesen, a tündér hínár szépen elterült a vízen, hozza alulról a hajtásokat, a többi növény is megindult.


Képekben: ( friss kép most nincs, február 19. én lett kész a halak azonnal belementek)


[link]

2014. márc. 9. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen B. Joci, akkor a tanácsaidat megfogadva, nekimegyek az ecsetalgának én is... Nagyon szép az akváriumod, nekem is hasonló "alakú" van itthon, a megvilágítás picit problémásabb ilyen kocka alakú akváriumnál, tapasztalataim szerint. Megkérdezhetem, hogy az aquael fan-1 mellett mi az a másik nagyobb belső szűrőd? köszönöm szépen előre is!
2014. márc. 9. 15:35
 10/13 anonim ***** válasza:

A szűrő bővítő tokkal felszerelt serafil 120, 700 liter/ órás, a képen még 4 tok van, alulról 1 szivacs, 2 szivacs, 3 siporax, 4 siporax mini , de teszek még rá egy tokot 500ft nálunk, abba is siporax mini megy majd, vagy sima siporax, de majd csak ha takarítani kell.


Gyárilag nem jó szűrő, túl erős, kevés a töltete is, aktiv szenes tokkal adják ki 500ft a légpumpákra való szivacs az 1 tokba pont belefér, az aktiv szenes tokba meg 30gramm siporax mini belefér, 500-600 ft.

Előnye, hogy olcsó.

Ha gyárilag kiadottan akarod használni semmire nem jó, a legrosszabb szűrők egyike, szinte használhatatlan.


2000-2500 ft bővítéssel már szépen dolgozik.

Kb 9000 ft kompletten.

2014. márc. 9. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!