Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi lehet a barna alga oka,...

Mi lehet a barna alga oka, mar kezd nagyon elkeseriteni?

Figyelt kérdés
Mar lassan 3 honapos lesz az akvarium, de nem tudok szabadulni ettol a franya barna algatol. Es arra sem tudok rajonni mi okozza. Utana olvagatva azt irja, hogy magas ammonia szint okozza. Tesztel merve az ammonia rednben van. Nitrat nitrit szint is rendben van (szinten tesztel merve). Vilagitas 2x18 w az akvarium. 70 liter. utana olvasas utan mar csak az marad, hogy sok a szilikat vizben, erre is rendeltem tetszet, am lemerem. Ha az is rendben lesz, akkor tanacstalan vagyok... Segitsetek :( Bocsi, hogy nem irtam ekezetekkel
2017. jan. 12. 11:36
 1/3 anonim ***** válasza:
Világítás lesz a gond.Hány kelvinesek a neonjaid? 5600 kéne minimum. A sima neon az 2800 sárga fény az a növényeknek nem jó,ellenben a barna algának igen.
2017. jan. 13. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
6500 Kelvinesek. Azota megjott a szilikat teszt. Nos a csapviz finoman is szolva kiakasztotta. Szoval ez lesz a gond :/
2017. jan. 13. 14:37
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem is szilikátos a vizem, mégsincs barna algám.

Mondjuk nekem vannak garnéláim...

2017. jan. 17. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!