Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 300 literes akváriumba vitorlá...

Vargane1555 kérdése:

300 literes akváriumba vitorláshalak mellé milyen halakat javasolnátok? Hány vitorláshal mehet ekkora akváriumba? Tányérlazac mehet hozzájuk?

Figyelt kérdés

2017. jan. 18. 13:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
5-6 viti + 5-6 lazac. Más nem is kell mellèjük.
2017. jan. 18. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Salx Narval ***** válasza:
Elképzelve az akváriumot ezekkel a gyönyörű, nyugodt, "nagytestű" halakkal nekem egy kis hiányérzetem van. Egy nagyobb raj kis testű pontylazac szerintem jobban ellensúlyozná a lomha vitiket mint a tányérlazac ami mellett a növényzet sem lenne biztonságban . Egy ancit feltétlen tennék közéjük nálam ő kihagyhatatlan.:D Talán egy kisebb raj páncélos is mehetne. Természetesen ha a tányérlazac tetszik akkor azt kell venni, pár db nyugodtan tartható vitorlásokkal.
2017. jan. 20. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Vitorláshalakból 5 van benne, ancyból 3 és páncélosból van még 3. Próbálkoztam melléjük tenni kék gurámikat de ők állandóan csak a növény mögött bujkáltak. Amennyire lehet olyat szeretnék melléjük amit biztosra nem bántanának.
2017. jan. 20. 09:24
 4/11 anonim ***** válasza:
a kék gurámik még megvannak?
2017. jan. 20. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Vöeösszemű pontylazacok voltak még benne de őket bántották. Pedig a vitorlásak jöttek utoljára. De nekem is hiányérzetem van a halak látványában. 150cm hosszú 40.4 cm széles és 50.5 cm magas az akvárium. Javarészt a növényekből anubiasz van benne. A két szélében valami magyas nagylevelű és dús. Meg van benne kissebb bolros növény is.
2017. jan. 20. 09:34
 6/11 Salx Narval ***** válasza:
Dúsabb növényzet mellett talán nem lett volna gond. Nálam utoljára a rajhalak: tetrák, vörös és fekete neonok, baltahasúak és rézfoltos páncélosok voltak 1-hím és 3-nőstény vitivel, plusz 1db anci és 1db torokátum. Szintén 300-literben, senki nem bántott senkit, bár a baltahasúak gyakran megijedtek, vagy csak szórakoztak és azért ugráltak, meg nem mondom .:D
2017. jan. 21. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Heros severumot tartanék vitikkel. Telepakolnãm gajakkal , levelekkel. Csinálnék egy black water akváriumot , az anubias pont elég lenne.
2017. jan. 21. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nagyon tetszenek a heros severumok is. Azok nem bántják egymást a vitikkel? Rajtuk nagyon elgondolkodtam. Gurámikból 1 maradt. 4 volt. Csipkedést nem láttam csak hogy állandóan el voltak bújva. Azt is ritkán lehet látni ami megmaradt.
2017. jan. 28. 12:45
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem bántják a vitiket, nyugodt halak. Passzold el a guramit. Milyen a szűrésed?
2017. jan. 28. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Aquael fan 3 a szűrőm. Meg van benne még 1 ilyen teljesítményű. Elpasszolom. Köszi a segítséget.
2017. jan. 31. 15:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!