Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miert lesznek az egyik novenye...

Miert lesznek az egyik novenyem levelei fokozatosan atlatszoak?

Figyelt kérdés
Indiai Vizicsillagrol van szo. Eddig nem volt semmi baja, de most Egy egy levelen apro atlatszo pottyok jelennek meg, majd lassan az egesz level atlatszo lesz. Nem tudom milyen hianytunetnek azonositsam be. Keresgeltem de ilyen tunetekre nem talalok semmit.
2017. jan. 24. 08:56
 1/10 anonim ***** válasza:
2017. jan. 24. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Olvastam ^^ de ennek segitsegevel sem tudok rajonni.

[link]

Igy neznek ki.

2017. jan. 24. 09:03
 3/10 anonim ***** válasza:
Kálium?
2017. jan. 24. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Mióta van meg a növény, és mivel tápozol?
2017. jan. 24. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
És mekkora fény van fölötte? Hány literes akvárium?
2017. jan. 24. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
3-4 honapja. 70 literes. Easy Life Profito+Carbo+Co2 es 36W (2 18w-os T8-as neon). Az elejen nem volt ilyen problemaja, igazabol ez mellett most is no. Es mintha a regebbi reszek csinalnak ezt. En eloszor foszfatra gyanakodtam. Mert szilikatos a csapvizem, es vettem szilikat megkoto szuroanyagot, amin irja, hogy a foszfatot is megkoti...
2017. jan. 24. 09:13
 7/10 anonim ***** válasza:

Ez elég komplikált. Illetve annyira nem , gondolom ismered a liebig törvényt, szóval elképzelhető, hogy a foszfát hiány tünetei nem jelentkeznek (olyan erősen) de mivel kevés van belőle, az meghatározza az össze többi táp felvehető mennyiségét, ez a mennyiség pedig káliumból olyan kevés (bármennyi is van a vízben) hogy látványos hiánytüneteket produkál.


Az minden esetre elmondható, hogy nagy általánosságban ha a régi hajtásokat jobban érinti a probléma akkor elsősorban a makroelemek irányában kell kutakodni.

2017. jan. 24. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Tehat akkor adagoljak foszfatot?:)
2017. jan. 24. 13:31
 9/10 A kérdező kommentje:
Azt olvastam, hogy 16:1 aranyban kell legyen nitrat es foszfat a vizben? Mondjuk ha nekem a teszt azt mutatja, hogy 20 mg/l a nitratszint, akkor mennyi Easy life fofot kell adjak ha 1ml abbol o.1 mg/l-el emeli meg a viz foszfat szintjet? Es persze teszttel kimutathatatlan a foszfat
2017. jan. 24. 13:35
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább konkrétan egy makroelemes mix kúra kéne, és ha az megvan, és a barna alga is megszűnt, akkor visszaállni a régi rendszerre.
2017. jan. 24. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!