Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az easy carbóhoz is fokozatosa...

Az easy carbóhoz is fokozatosan kell hozzászoktatni a halakat, vagy mehet egyből a teljes adag mivel az nem CO2?

Figyelt kérdés
2015. máj. 15. 09:29
 1/1 tomaszcool ***** válasza:

Vannak olyan halfajok, amelyek nem tűrik jól a carbót, de az ajánlott adagolást betartva szerintem nem lehet gond ebből. A garnélák nem tolerálják jól a carbót, ezért velük vigyázni kell ilyen téren.


Arra azért szerintem nem árt vigyázni, hogy mikor csepegteted/öntöd a carbót az akváriumba, akkor ne kerüljön rá koncentráltan semmire, mert attól azét elhal a növény levele és a hal is elpusztulhat tőle.

Én konkrétan kimerek egy 5-8cl-es kis edénybe vizet és abba keverem fel a carbót, majd azt öntöm szép lassan a szűrő kimeneti ágához, hogy az áramlás szépen elkeverje azt.

2015. máj. 15. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!