Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Meiket válasszam?

Meiket válasszam?

Figyelt kérdés
Szlovákiábol vagyok és nálunk ezeket a Aqua Line és a Green Aqua nővényitápokhoz nem lehet hozzájutni ugy dőntőttem hogy rendelek csak nincs semmi tapasztalaom.Mostanáig profitot és carbot használtam de nem vagyok vele megelégedve.
2017. jan. 26. 20:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
52%
*meLYiket
2017. jan. 26. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
44%
SemeLYiket.
2017. jan. 26. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
45%
bármeLYiket
2017. jan. 26. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Pedig azok se rosszak. Lehet mással van baj.

Pl a fénnyel.

Igazából a segítségnyújtáshoz is több infó kéne, pl hány literes aksi, és hány watt fény van fölötte.


Milyen növények vannak, mennyire fényigényesek. Mennyi hal van (a "trágya" miatt)


Használsz e a szűrésedben valamit ami bármi extrát megköt, pl aktív szán, vagy nitrát gyanta.


A profito mikroelemeket tartalmaz, és olyan makroelemeket, ami nincs a halak végtermékeiben. Tehát viszonylag komplett, átlag low-tech aksiban , hozzá illő növényekhez jó szokott lenni.

2017. jan. 26. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
*aktív szén
2017. jan. 26. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
67%
A kérdező szlovákiai magyar, akinek érthető okokból nem tökéletes a helyesírása. De azért javítsátok ki, hátha ettől jobbnak képzelitek magatokat.
2017. jan. 26. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Bocs a helyeirásért!!!😀Mostani aksim amit készülök inditani az 112L ès 51 W kiszámoltam az 0,45 w/l a világitás.A régi aksi 130L ès 50w 0,38és W/l volt ès csak Eheimaquball 130 as belsö szürö volt benne.Ma megjött a jbl cristalprofi 901e külsö is és jbl táptalaj.Ugydöntöttem hogy az agyon dicsért green aqua aqualine valameikét kiprobálom
2017. jan. 26. 21:15
 8/11 anonim válasza:

Iszonyat gyenge volt a szűrőd ekkora akváriumhoz.

Milyen növényed van? Melyik nem bírta?

2017. jan. 26. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Mivel még kezdö voltam nem nagyon értettem az akvarisztikához! vallisneria vizivpcsillag és Ehynodorus aztán szèp lassan elkeztek tönkre menni algásodni a leveleik napi 2 ml profito carbot adagoltam Azota sokat tanultam!
2017. jan. 26. 22:00
 10/11 anonim ***** válasza:

Az Aqua Line tápot nem ismerem, de a ProFito-t sokan használják Low-Tech az az CO2 nélküli akváriumoknál, de még ott is olvasni, hogy időnként kiegészítő tápozást alkalmaznak plusz vasat, foszfátot vagy nitrátot adagolnak.

A Greenaqua tápja, viszont egy töményebb táp HighTech vagyis CO2-vel pörgetett erős fénnyel megvilágított akváriumnál, ahol napi adagolással megy 1ml/20literre adagolva, és a heti vagy 2 heti nagy mértékű vízcsere van. Persze lehet ezt a tápot is használni a te akváriumodnál, csak akkor kevesebbet kell adagolni.

Van még olyan lehetőség, hogy magad kevered a tápokat, én is ezt csinálom, és ez a leggazdaságosabb megoldás, ráadásul szükség esetén lehet némileg változtatni a macro összetételén, nekem pl a káliumot csökkentenem kell majd a tápban. Olyan szempontból is imádom, hogy ha fogyóban van, akkor csak keverek egy új mixet, és nem kell drágán megvenni egy újabb adagot.

A GA macroját az alábbi porokból tudod kikeverni:

KNO3: 79,8 g/l

KH2PO4: 10,0 g/l

K2SO4: 34,6 g/l

Beszerzési forrás akár lehet pont a greenaqua, vagy eBay,

[link]

de én pl egy Angol cégtől rendeltem most, ahonnan a komplex micro tápport is

[link]

ebből a micro porból pedig 17 grammot kell bekeverni fél liter vízhez az 1ml/20literes töménységhez

600grammos csomag 700 ezer forintból jön meg ide Veszprém megyébe, és 17,5 litert keverhető ki, ugyanez ha GA tápban veszed majdnem 112 ezer forint

2017. jan. 28. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!