Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen halakat vegyek 23l-es...

Milyen halakat vegyek 23l-es akváriumba? Meg mennyit?

Figyelt kérdés
tudom hogy elég kicsi akváriumom van, de milyen lehetőségeim vannak?

2017. jan. 29. 16:50
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Ne ilyen alapon válassz. A kis halak általában csapathalak, legalább 8-10 darab kell belőlük. Például a neon sem nagy, de mégis hosszú úszótérre és csapatra van szüksége. Bettát vegyél. Neki elég egy légpumpás szivacsszűrő is egy kicsi fűtővel. Mielőtt megérkezik a hal, járasd az akváriumot üresen 3 hétig pár naponta kis kaját beszórva.
2017. jan. 29. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
25%
akkor elég ostoba vagy... egy igazi dilettáns. 30 liter 1 db bettának elég... nem a hal mérete határozza meg ,te sültbolond
2017. jan. 30. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

utolsó, csak azért mert nem értek hozzá még nem vagyok "sültbolond". azért tettem fel a kérdést, mert még sok mindent nem tudok, ezért segítségre szorulok, de ettől még nem kell lekezelni.

amúgy utána néztem és összegyüjtöttem néhány halat, ami lehet hogy okés lenne:

Törpe kardfarkú hal

Törpe fogasponty

Izzószemű girardinus

Szúnyogirtó fogasponty

Betta splenden

Endler

Serpalazac

Patriz-fenékpontya

2017. jan. 30. 10:11
 14/17 toma781 ***** válasza:
Ezek közül egyik sem jó 23 literbe mert mindegyik csapathal 8-10 darabot kell tartani belöllük minimum a báttán kívül mint ahogy előttem már leírták 30 liter alatt a törvény tiltja a gerinces állatok tartását. De heti 2-szer 20% vízcserével és egy megfelelő méretű szivacsszűrővel a betta tartására talán megfelel, DE CSAK 1 DB. Nem lehet több. Én egy hímet választanék mert az szebb. De a 1db bettán kívül más halnak nem jó.
2017. jan. 30. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 toma781 ***** válasza:
Vagy tarts benne garnélákat és csigákat. Azoknak elég.
2017. jan. 30. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

ismétlem, elvileg ebben halat se lehet tartani (30 liter a minimum). 1 db bettának elég....


ha nem tetszik vegyél nagyobb akváriumot

2017. jan. 30. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
51%

El se hiszem, hogy eddig 2 oldal válasz jött a semmire.


23 liter alkalmatlan haltartásra.

Ehhez nincs mit hozzáfűzni.


Milyen lehetőségeid vannak?

Van 1-2 édes vízben nem szaporodó gerinctelen, (csigák, garnélák) ennek nézz utána , ilyenekből tudnál állatkínzás nélkül állatot tartani.

2017. jan. 30. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!