Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Fehér akvárium víz elleni...

Fehér akvárium víz elleni szerek léteznek? (50 l)

Figyelt kérdés

Nagyon kezdő vagyok a témában, keresgéltem neten de csak halas akváriumokkal kapcsolatban találtam infót. Egy hónappal ezelőtt indítottam az akváriumot, nincs sem növény sem hal, két pézsmateknős lakhelye. Ők nem igényesek a vízminőségre, teljesen jól vannak, de engem nagyon zavar hogy nem kristálytiszta a víz. Olyan mint a klóros csapvíz a pohárban, de ez a fehérség nem tűnik el.


Vettem egy másik szűrőt 320 l/h, kb 50 l víz van az akiban, a szűrő pedig 60-100 l-re van méretezve, de ez sem oldotta meg a problémát. (Aquael Fan Filter 1 Plus)


Van két 5W-os lámpám, ami az eladó szerint kifejezetten hüllőknek való, napfénypótló. (Zoo-med Nano LED 5W)


Egy vízmelegítőm, ami 26 fokon tartja az akit. (XiLONG AT-700 25w)


Az aljzat apró kavics, amit átmostam legalább 10-szer úgy ahogy az eladó mondta, de nem főztem ki, nem tudtam, hogy kellett volna. Az lehet a baj?



2017. febr. 2. 20:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Mivel eteted őket? Valószínűleg fehérje szennyeződés, érdemes "tiszta" dologgal etetni őket, ami nem nagyon szennyez (unokatesóméknál párizsit kapott a teknős, a víz úgy nézett ki, mint valami posvány...).


Illetve nagyon nem mindegy, mennyi víz van: csak az alján egy kevés (ez gyakorlatilag takaríthatatlan, naponta teljesen cserélni kell a vizet), vagy van legalább húsz centi vízoszlop, felnőtt pézsmatekinél legalább 30 cm. Gondolom az előbbi.


Az akvárium egyébként már most kicsi nekik, érdemes lenne lecserélni nagyobbra.

2017. febr. 2. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

50 l a víz, az aki 86 literes, a víz több mint 20 cm mély, a két teki pedig 2-2 cm-es nagyságú, bébi tekik.


Hallal etetem őket, és bébi teknős táppal.

2017. febr. 2. 21:56
 3/12 anonim ***** válasza:
Ez jónak tűnik. Esetleg nem kapnak sok tápot, ami a vízben marad, leül és ott oldódik fel?
2017. febr. 2. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
a tápot néha meghagyják, az leszáll. Aljzattisztítóval szoktam átmosni. És minden héten 100%-os vízcserét csinálok, mert nem bírom nézni hogy olyan fehér a víz. A halat mindig megeszik, azt imádják :)
2017. febr. 2. 22:06
 5/12 anonim ***** válasza:

Bomló anyagok, magas hőmérséklet, sok fény, magas színhőmérsékleten...

ez simán lehet papucsállatka. Infuzóriára keress rá.


A tekik utálni fogják, de egy pár napos totális sötét kúra, és utána egy nagyobb vízcsere állott vízzel segíthet rendbetenni a dolgot.

Amúgy is mindig állott vízzel cserélj, és a szűrő szivacsát sose mosd ki teljesen, és sose klóros csapvízben.

2017. febr. 2. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget kipróbálom :) majd írok, hogy működött-e.
2017. febr. 2. 22:12
 7/12 anonim ***** válasza:

Ezzel együtt figyelj a túletetés elkerülésére, és vigyázz jobban a lebontó baktériumokra!


Ha tényleg infuzória, akkor a sötétkúra segíthet, de önmagában nem képes csodára. Ez egy hosszabb folyamat, amíg beáll az egyensúly a lebegő egysejtűek nélkül.

2017. febr. 2. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

találtam egy videót.

https://www.youtube.com/watch?v=S7w1RpvevtQ&feature=youtu.be

Pont így néz ki nálam is a víz, csak nem ilyen sok a kis úszi pötty. Igazad lesz! Az a baj. Köszönöm még egyszer :)

2017. febr. 2. 22:24
 9/12 Salx Narval ***** válasza:
Sajnos ezzel később is gondjaid lesznek pláne ha nőnek és többet esznek. Egyértelmű, hogy elégtelen a szűrésed és bomlástermék van a vízben. Rendben, hogy pillanatnyilag megoldod de holnap újra etetsz és újra kezdődik minden. A jelenlegi szűrésed mellett gyakoribb vízcserék kellenek, vagy beruházol egy külső szűrőre amiben jófajta biológiai szűrőtöltet van, vagy gyakrabban cseléled a vizet. Ez így nem lesz jó hosszú távon. Én a víz magasságát is sokallom ilyen pici tekikhez. A kajamaradékot azonnal el kell távolítani talajporszívóval ha ettek, ez egyben egy vödörnyi víz cseréjét is jelenti napi szinten, így talán egy darabig még fenntartható lesz. Lehetne lebegő növényeket is telepíteni azok is szűrik a vizet. Egyik ismerősöm egy lavórban etetett az-az etetéskor kivette, nem tudom ezeknél megoldható e az akváriumon kívüli etetés. Lényeg az , hogy valamilyen formában meg kell oldani ezt a dolgot nem élhet infuzóriumokkal teli vízben. Egy kevés só is sokat segíthet de azt meg kell kérdezni valakitől, hogy náluk szabad e használni, valamennyit biztosan.
2017. febr. 3. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Azzal van a baj, hogy a szűrés kb egy 30 literes bettás akváriumba jó.
2017. febr. 3. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!