Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tehetek e a nőstény bettámhoz...

Tehetek e a nőstény bettámhoz ezeket halakat?

Figyelt kérdés

indiai törpesügért? pillangó törpesügért? arany sügért?

porcelánsügért? celebesz vitorláshalat? rörpegurámit?

törpeazbórát? galaxy razbórát? bolíviai tarkasügért?

dániót? üvegharcsát?


tudom kicsit sok, de kezdő vagyok.. és holnap megyünk a kisállatkereskedésbe, és szeretném tudni h mely halakat tehetem a bettám mellé.


Nagyon köszönöm annak aki válaszol! : )


2010. máj. 7. 15:35
 1/10 anonim válasza:

Szia!

Szerintem kezdőként könnyebb halakkal próbálkozz nálunk lány bettához az alábbi halak vannak: xifó, molli, guppy, algaevő, páncélosharcsa, fekete tetra, fiú betta, rézlazac, meggyhasú sügér, vitorláshal, rózsalazac, gyémántlazac, pontylazac,cápamárna, stb stb. :) Szóval szerintem ne sügérekkel kezdj, hanem guppyval, az a kezdők hala és könnyen is szaporodik.

2010. máj. 7. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
köszönöööm.: ) de akkor ha már úgymond ,,profibb" leszek lehet velünk tartani sügéreket, és razbórát?
2010. máj. 7. 17:19
 3/10 anonim válasza:
Előző vagyok és szerintem a lány betta uszonyát szét csipkednék főleg a sügérek:( Még nálunk is egy picit meg volt csipkedve, de már jól van. Szóval szerintem a sügéreknek külön akváriumot rendezz be. Nálunk a társas akváriumba meggyhasú sügér van. Le is ikrázott, szóval nincs velük probléma. Amikor ikráznak csak a területvédők. Ennyi. Amúgy hány literes lenne az aksi?
2010. máj. 8. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
hát 15-20L. Egyébként nagyon köszönöm. : )
2010. máj. 8. 21:55
 5/10 anonim ***** válasza:
A 15-20 liter, az nagyon kicsike. A bettának pont elég, de amellé már sok lesz. Hidd el, tapasztalatból mondom. Nagyon kezdő akvaristaként 15 literbe tettem 2 guppit, egy bettát, 2 neonhalat meg egy algaevőt. Sorra halt meg az összes, hiszen alig volt helyük. Pótolgattam, de meghaltak. Végül mikor kiürült az akváriumom, vettem 4 db guppit. 3 fiút, egy lányt. 3 hónapja megvannak, és mindegyik tökéletesen egészséges, a lány éppen tegnap szült. (15 halacskát tudtunk kimenteni:)) Szóval szerintem ne vidd túlzásba, mert pénzkidobás.
2010. máj. 9. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

rendben. nemszeretném egyik hal halálát sem szóval..

és még lenne egy kérdésem: 20L-esbe, 1nőstény betta, 2 guppy ? így meglennének? : )

2010. máj. 9. 13:22
 7/10 anonim ***** válasza:
hát, szó-szó. Úgy számolj, hogy egy centi halhoz, egy liter víz kell. De szerintem úgy már azért jobb lesz, mint ha telepakolnád hallal. hidd el, olcsóbb, mint visszavenni a halakat nagyon drágán. szóval szerintem próbáld ki, és ha esetleg haláleset történne, akkor vedd számításba, hogy lehet, hogy a helyhiány volt az ok. ha meg nem, akkor megférnek:)
2010. máj. 9. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, a sügéreket csak sügérek társaságában tanácsos tartani, a vitorlásokat pedig szét fogják csipkedni a xifók. A bettához inkább mollikat és hasonló békéseket ajánlanék. Érdemes lépésről lépésre haladni előre, kevesebb lesz a csalódás.
2010. máj. 10. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Most látom picike akváriumról van szó. A tervezett két másik jó választásnak tűnik.
2010. máj. 10. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

na mostmár 30L-es az akvárium.

De sajnos, nem tudom mien okból meghalt a nőstényem. úgyhogy egyenlőre a hímem egyedül van, de nemsokára veszek hozzá guppykat. Az mindegy hogy nőstényeket vagy hímet? jah és maximum hányat vegyek ? :)

2010. máj. 11. 15:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!