Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy 144 literes akvárium...

Egy 144 literes akvárium feltöltve, aljzattal együtt, tetővel mennyit nyom kg-ban?

Figyelt kérdés
Bútort akarok csináltatni és amiatt kell tudnom.

2017. febr. 5. 15:15
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem minimum 200 kg.
2017. febr. 5. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Ezt így nehéz megmondani, de főleg az aljzat fog számítani vannak nagyon könnyűek pl:manado és vannak nehezebbek pl: kavics,kvarchomok. A vizet számolhatjuk 144kg-nak az aljzat legyen nehéz az kb 10kg az aksi meg üresen durván lehet olyan 20kg plusz a nehezebb dekorköveket díszeket vehetjük 3kg-nak a növények és a halak elhanyagolhatóak. A végösszeg 177kg de a bútor inkább bírjon ki sokkal több terhelést, hogy ne menjél haza egyszer arra hogy úszik a szobád és összetört az aksi.
2017. febr. 5. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Kicsit azért butaság rávágni, hogy a "vizet számoljuk 144 kilónak" , eleve ez egy bruttó térfogat, mert szeretünk nagyokat mondani :) , szóval kapásból lejön az üveg vastagsága, illetve nem töltjük csurig még akkor sem ha nincs benne talaj. Szóval kapásból vesz le a térfogatból, így a víz súlyából minden amit még belepakolsz, persze ez növeli az össz tömeget de nem annyival mint amennyit szárazon mérnél, hiszen annyival kevesebb víz lesz az akváriumban . De amúgy kb ez a 170 kiló nagyjából reális lehet.

144 literes akváriumot 6-os üvegből 80x40x45-ös méretben találtam, ez üresen 22,8 kiló , vízzel csurig feltöltve pedig 158,1kg

2017. febr. 5. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Salx Narval ***** válasza:
Én is inkább a durva rászámolás és a túlbiztosítás híve vagyok ezért a 200 kilót jó ha simán kibírja az az asztal.:D Fontos az is ,hogy merevített szerkezetű legyen ha oldalról éri nyomás azt is stabilan állja. Nyilván nem igényel fémvázas bútort de azért nem árt a merevítés és a túlméretezés.
2017. febr. 6. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 patterson ***** válasza:
nehogy bedőlj ezeknek a kilóra "kiszámolósoknak ! simán bírjon 200-at,nehogy már 177,meg 150 kilóvalj számolj! anyagilag is alig van különbség egy 150 vagy 200 kg teherbírású állvány közt :D
2017. febr. 25. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!