Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hány kilót nyomhat egy 110...

Hány kilót nyomhat egy 110 literes akvárium mindennel együtt?

Figyelt kérdés

Az a kérdés kibirja e a polc? A Polcot én terveztem, csináltam, 1,8 vastag Laminált lapokból, alját elől hátul 8 centi széles kereszt merevitőt raktam, amire megy az egész, 2 oldal, és középen is egy függőleges tartó. a baloldalába polcot vágtam be, csavartam fel középre, jobb oldalán meg feljebb még egy polcot. Hátul fönt két oldalára vékony háromszögeket, vagy inkább sarkokat vágtam be, amit a felső vizszintes és az oldal falhoz erősitettem, hogy az is merevitse. Engem kibirt a polc, rá nehezedtem teljesen, még mozgattam is, simán tartott.

Az a kérdés hogy hosszabb távon kibir e egy 110 literes akváriumot, kövekkel megpakolva teli vizzel?. Kérdés az, hány kilót nyomhat igy egy akvárium?

Hol kellene még meg erősitenem ezt a polcot? én arra gondoltam hogy arra a lapra amire megy majd, alul még sarok elemekkel hozzá lehetne csavarni az oldalakhoz, hogy fixen tartson masszivabb legyen a szerkezet.


2016. dec. 25. 09:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
kb 150-160 kg mindennel együtt (az üveg súlya, kövek, víz, technika)
2016. dec. 25. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Szerintem is olyan 130-160 kg között van.

(Vedd figyelembe, hogy ha nem egyenes a talaj, akkor az egyik részére nagyobb súlyterhelés megy)


A legjobb az lenne, ha csinálnál egy képet a szerkezetedről, mert így lehet félreértés belőle.

2016. dec. 25. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 elwera ***** válasza:
Ülj a polcra még 1-2 emberrel és kicsit ugráljatok rajta. Ha kibírja akkor ok.
2016. dec. 26. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Nincs valami képfeltöltéses oldal? a kepfeltöltés.hu megszünt, pedig az még egy normális egyszerü feltöltő hely volt.
2016. dec. 26. 10:08
 5/13 A kérdező kommentje:

[link]


Itt a polc, A középső függőleges részt úgy gondoltam, még megerősiteném közre fognám 2 oldalról raknék fa lapokat, amit átfúrok és menetes csavarral, alátéttel összehúzok, Ez jutott eszembe.

2016. dec. 26. 11:28
 6/13 anonim ***** válasza:

Háát, én erre nem merném rátenni, nem tűnik túl stabilnak ha oldal irányból meglököd.

De majd jön valaki jobban hozzáértő és megmondja a tutit :D

2016. dec. 26. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Ja de, hátul irtam is, hogy bevágtam hátfal sarkokat, háromszögbe, ami a vizszinteset és a függőleges oldalát fogja. Már az adott önmagába egy merevitést. Azért nem mozog annyira oldal irányba. Ezenfelül, még tegnap 4 kocka alakú 30 centis hosszú fenyőket bevágtam a sarkokhoz, faragasztóval bekentem, és felfúrtam facsavarral a sarkaihoz.. még azok is merevvé tették, érezhetően oldal irányba csak nagyon extrém mozgás következtében, kell erő hogy kibillenjen. Amúgy meg súly megy rá, tehát inkább lefelé ható erő van
2016. dec. 26. 11:42
 8/13 A kérdező kommentje:
de néztem az akváriumi bútorokat, nem sokban tér el, kb ugyan olyan vastagságú lapokból van összeszerkesztve, nincs is annyi kereszt elem
2016. dec. 26. 11:53
 9/13 anonim ***** válasza:

Valóban több akvárium tartó néz ki így, vagy ehhez hasonlóan.

Én soha nem néztem ki ezekből, hogy elbírnak ilyen súlyokat, de biztosan elbírja, mivel már láttam élesben is működni egy ismerősnél, és neki bár 80 literese van, de mindenestől az is 100-110 kg környékén van, és évek óta bírja (persze nincs nagyon mozgatva).


Én annyit még tennék azért a biztonság kedvéért, hogy hátra vízszintesen egy keskenyebb (10-15-20 cm széles, mintha a hátulja lenne) bútorlapot oda fogatnék, hogy még biztonságosabb legyen az oldalirányú összecsuklástól (ezt ugye 3 függőleges laphoz tudnád fogatni- legalább 6 fogással-, ami még stabilabbá teszi).

Nagyjából ebbe a bútordarabba ennyi is látható bele.

2016. dec. 26. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Kibirja. felraktam kövekkel, teleraktam vizzel, elég szépen áll. előtte meg tettem rá súlyt meg ráültem, biztos ami biztos, és simán kitartott :)
2016. dec. 26. 18:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!