Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 54 literes akváriumba hány...

54 literes akváriumba hány guppit lehet tartani és lehet-e ebben szaporítani őket?

Figyelt kérdés

2017. febr. 5. 21:25
 1/10 anonim ***** válasza:

Én 4-5 darab hím guppit tartanék 54 literben, természetesen megfelelő szűrés mellett. A hímek sokkal látványosabbak, szebbek és kisebbek is, mint a nőstények.


Egy hímre 3 nőstényt érdemes számolni, mert a hím folyamatosan kanos, így megoszlik a figyelem,a nőstény kevésbé stresszel. 54 literben így nagyon max 2 hím + a megfelelő számú nőstény lenne jó, és szerintem az nem mutat jól.


Amúgy meg a guppik kb egy tál vízben is szaporodnak, ha kell, ha nem. Nagyon hamar kiszorítják a vizet az akváriumból. Meg fogod bánni.


Nem beszélve arról, hogy jó eséllyel már a boltban bekapták a legyet a nőstények, vagyis megtermékenyítve kapod meg őket, így esélyes a létszámnövekedés.


Összegezve: Minden szempontból jobb neked,ha csak hímeket veszel.

2017. febr. 5. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

10-12 db-ot lehet benne tartani.


És igen, lehet őket szaporítani is.


A szaporulat természetesen már nem maradhat itt, hiszen az úgy már nem 12 hal lenne, hanem ha mondjuk van 8 nőstény, és mindegyik szül, az már minimum 200 hal.


1 éven belül több tíz millió kishal lesz, és mindegyikre kell számolni kb 4 liter vizet.


Tehát (mivel a szaporulat is szaporodik , és a számuk így exponenciálisan nő) 1 éven belül több tíz erez 54 literes akváriumod is lehet.


Sok sikert! :)

2017. febr. 6. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
több tíz ezer fakó, belterjes, gyenge hala lehet, azt tedd mellé... amit talán ingyen takarmánynak elvisznek.
2017. febr. 6. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Hát mondjuk 10-12 darab guppi 54 literbe...Meg gondolom valami Fan-1-es szutyokkal szűri, amit éjszakára kikapcsol, mert nem tud aludni a "bubiztatástól"...


Én 40 literben tartok 10 amanda lazacot.

Oké, legyen 6 hím guppi, nade 12...

2017. febr. 6. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
54%

Ha guppizni akarsz, akkor 4 akvárium kell:


- 1 a hímeknek

- 1 a nőstényeknek

- 1, amiben szaporítasz

- 1 a kicsiknek, akiket jól megszelektálsz és a normálisakat beteszed a nemüknek megfelelőbe, a többit meg elpasszolod feletetni

2017. febr. 6. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Semmi baj nincs 12 guppival 54 literbe, teljesen normál létszám.


A szűrés méretéről és rendeltetésszerű használatáról nem esett szó, nyilván azt is normálisnak feltételezem, csak úgy nem gondolom egyből szarnak.

12 guppi méretű halat lazán elbír egy 54-es, megfelelő szűréssel. A szaporulatot nem bírja el, de arra azt hiszem elég részletesen kitértem.

2017. febr. 6. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"Oké, legyen 6 hím guppi, nade 12..."


HAHA!! :D

Láttál már guppit?

Gondolom nem sokat , mert akkor tudnád, hogy a hím guppi nem sokkal nagyobb, mint egy amanda lazac. A farka. Az nagyobb.

De amúgy egy 3 centis halról beszélünk!!!


3 centis halból 6 db 54 literbe?


Akkor miért nem inkább 2 db 500 literbe, nem?


Ha 54 literbe 6 db hím guppi fér el, akkor arányaiba 10 db amanda lazacnak is kéne 60 liter!


Úgyhogy ezzel a logikával önmagadat nevezed állatkínzónak. :D

További szép napot! :D

2017. febr. 6. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Köszi szépen, egész jól alakul eddig! :)


Amúgy te hova írtad, hogy csak hímekről beszélsz? Láttál már nőstény guppit? Azok egy picit nagyobbra nőnek, mint a fiúkáik...na pá

2017. febr. 6. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

ÉN???!!!


Te írtál 6 hímről, be vagy rúgva?


Pázzál, kisgyerek!

2017. febr. 6. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Salx Narval ***** válasza:
A guppik vegyes tartásánál én is a beltenyészet okozta állományromlást tartom a legnagyobb problémának ezért csak hímek tartását tanácsolnám. Azt, hogy mennyit lehetne tartani belőlük valóban nagy mértékben függ a növényzettől a szűréstől és a részleges vízcserék gyakoriságától. Ha nagyjából rendben van minden én sem tartom soknak a 10-12 db hímet. A nőstényekre és a vegyes tartásra nem térek ki a fent említett okok miatt. Guppizni valóban több és szerintem nagyobb akváriumokkal érdemes más-más helyről beszerzett tenyészhalakkal, de dísz akváriumnak a tiédet is szépen meglehet csinálni dús növényzettel.
2017. febr. 7. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!