Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy 20 literes akváriumba...

Egy 20 literes akváriumba szeretnénk növényeket szaporítani a leendő akváriumhoz. Mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés

Öcsémmel együtt úgy döntöttünk, hogy szeretnénk akváriumot (külön-külön). Mindketten úgy csináltatjuk, de kb. még egy-másfél hónap múlva lesz kész. Neki egy 60, nekem egy 90 literes. Sokat olvastuk a gyakorikérdések akvarisztikai kérdéseit és egy csomó hasznos dolgot találtunk. Ezért írok most ide.


De nem is ez a lényeg! Arra gondoltunk, hogy költségkímélés címén egy kölcsön 20 literes akváriumban növényeket nevelgetnénk, majd szétosztanánk a két akvárium között. Megvalósítható?


Ehhez kérnénk segítséget!


Adott az akvárium (20 liter)

Kölcsön világítás (30 cm-es neon)


Mi kell még?


- talaj (milyen?)

- CO2: házi készítésű (1,5 literes pet palack, gumicső, cukor, élesztő és langyos víz)

- fadarab (kifőzve, beáztatva)

- tápanyag (kell-e, ha igen akkor milyen, hogyan adagolva?)

- hőmérő ???

- növények (mit ajánlotok?)

- anubias

- vallisneria

- microsorium

- cryptocoryne

- mohák

- egyéb???


Bocs a terjedelem miatt!!!


Előre is köszi!



2012. okt. 11. 08:06
 1/4 anonim ***** válasza:

Lassan nőnek ezek a növények amiket írtál.


Gyorsabban nőnek pl: Hydrocotyle leucocephala, Indiai vízicsillag, Tüskéshínár, Vízi hortenzia, Rotala, Ludwigia repens, Hemianthus micrantemoides


Fény, mondjuk ez:

[link]

2012. okt. 11. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 bamboochatheone ***** válasza:

Legyen mondjuk benne egy jó minőségű talaj: [link]

Hozzá egy erős világítás, én is olyan 25 watt körül gondolkoznék mint hable.

Én még egy kis szűrőt is tennék bele ami azért forgatja a vizet, meg mondjuk arra is jó hogy beoldja a CO2-t. Fűtés is célszerű, ezek a növények szeretik a 25 fok körüli vizet. Ja és mégvalami, ajánlott lágyított vízzel keverni a mostanit mert azt könnyen savasítani és kedvezőbb a növekedéshez.:)

2012. okt. 11. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2012. okt. 12. 17:30
 4/4 anonim ***** válasza:
ilyen rövid idő alatt nem sokat fognak szerintem szaporodni max az ilyen hínárok és gyorsannövő olcsó növények de azokat nem éri meg szaporítani max ha majd akiban szétszeded ha nagy
2012. dec. 18. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!