Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Neonhalaim sorban elpusztulnak...

Neonhalaim sorban elpusztulnak, piros farkuk kivilagosodik, ferden vagy felig fuggolegesen usznak, kapkodjak a levegot, aztan hasra fordulnak. Mi lehet a bajuk? A vizet tobbszor is lecsereltem mar.

Figyelt kérdés
2010. máj. 7. 19:24
 1/6 anonim ***** válasza:
Levegőztető van az akváriumban?
2010. máj. 7. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 kzs ***** válasza:

Milyen értékei vannak a víznek?

Úgy is kérdezhetném, hogy milyen vizet használsz vízcserekor?

Hogy végzed el a vízcserét?

(ezek mind fontos kérdések. Mert fennáll a mérgezés gyanúja)

2010. máj. 8. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Termeszetesen van levegozteto/szuro az akvariumban es rendszeresen tisztitom is.

Csapvizet hasznalok, leeresztem a "regi" vizet egy lavorba es az ujat beletoltom. Kene beleraknom a vizbe valami fertotlenitot?

2010. máj. 9. 09:32
 4/6 kzs ***** válasza:

Gondoltam. Mérgezés.


Ilyen a csapvíz: Teljesen megbízhatatlan: van úgy, hogy félévig semmi baj, aztán megtörténik az, ami Nálad: haláltusát vívnak a halak. A klórtartalomról nem is beszélve.


Mi tehát a baj? Az, hogy - a klór, a réz, és egyéb vegyületek mellett - túlságosan lúgos és kemény vizet kaptak a halak. Tiszta a víz, de mérgező nekik.

A következőket kell tenned: A továbbiakban - EGY KÜLÖN LAVÓRBAN, VAGY AKVÁRIUMBAN - az új csapvizet úgy tárold, hogy porlasztót teszel mellé. Ezáltal megakadályozod, hogy a szobahőmérsékletű vízben - ami tele van ásványi anyagokkal - elszaporodjanak káros egysejtűek. Tehát állandóan menjen a porlasztó.

A másik: Az (üres) akváriumba háztartási sósavat öntesz, azért, hogy lágyuljon a víz. Nem kell sok: egy 80 literes akváriumba - ami szinültig van töltve - 1,5 dl sósav kell.

A sósav maró hatása 2 nap elteltével elmúlik.


(ekkor már lágyabb lett a víz, de még mindig magas a PH. Vagyis még mindig mérgező. Hogy tovább?)


Így kell: veszel gyógyszertárban, vagy kertészeti gazdaboltban csersavat. Ebből nagyon kicsit adagolsz, mivel nagy koncentrátumú: a csersavból annyi kell egy 80 literes akváriumba, mint a SERA FE-teszthet használatos kiskanál mérőrészének a fele. Vagyis nagyon kevés.

-----

Fontos: azonnal nem állítódik be a megfelelő érték: sem a sósavazásnál, sem a csersavazásnál. 2 napo érdemes várni - állandó szellőztetés (vagyis porlasztás) mellett.

-----

Másik lehetőség: Ozmóvizet használsz, amit viszont elegyíteni kell állott - de porlasztással ellátott - csapvízzel.

2010. máj. 9. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 kzs ***** válasza:

(az előbbi válaszadó vagyok)


Említetted, hogy rendszeresen tisztítod a szűrőt.

Mégis, hogyan? Tudniillik nem mindegy.

(Jó lenne, ha megírnád...)

2010. máj. 9. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nagyon koszonom a reszletes valaszt, kiprobalom a tanacsodat.

A szuro/levegoztetot szetszedem, es szinten a csapviz alatt elmosom, a szurobetetet is kioblitem. Gondolom ha a vizzel van problema, akkor ez sem eleg tiszta igy.

Ket nap allas utan mar jo a csapviz?

2010. máj. 12. 09:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!