Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » CSAK nőstény kékgurámit lehet...

CSAK nőstény kékgurámit lehet tartani? (Arany és kék színváltozatban) Ha csak nőstények lesznek, nem vesztik el a színüket, vagy valami más tünet nem lesz? . Esetleg melléjük egy pár gyöngygurámit?

Figyelt kérdés
Akvárium kb. 140 liter, külsőszűrő Atman CF-800. Csak néhány páncélosharcsa lenne mellettük az akváriumban.

2017. febr. 13. 22:54
 1/4 Salx Narval ***** válasza:
Tarthatsz csak nőstényeket de 1 hím 2-3 nőstény is tartható. Nálam igaz, hogy nagyobb akváriumba a gyöngy gurámikkal is jól kijöttek náluk szintén 1 hímet és több nőstény érdemes tartani, vagy csak nőstényeket bár ott a hímek sokkal szebbek. Szerintem 1-1 hím és 2-2 nőstény nálad is ellesz gond nélkül ha mindegyikből akarsz, hímek nélkül biztosra is merem mondani.
2017. febr. 14. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm. Elég sok bejegyzésnél olvastam, hogy a hím kékgurámi bevadult, és nekiment mindennek. Ezt szeretném elkerülni, ezért gondoltam a kékgurámik közül kb 3 nőstényre és melléjük 1 hím gyöngygurámit és 2 nőstényt. :)
2017. febr. 14. 07:14
 3/4 Salx Narval ***** válasza:
Hát a helyet megköveteli magának és keményen védi a fészket de azért vadnak nem mondanám. A gyöngy hím is hasonló csak kicsit kisebb és talán kicsit békésebb is. Jó lesz így ahogy kigondoltad.
2017. febr. 14. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi. :)
2017. febr. 14. 21:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!