Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akvárium világításban kérnék...

Akvárium világításban kérnék segítséget! Valami ötlet?

Figyelt kérdés
Adott egy 12o literes akvárium 35 cm-es vízoszloppal, amihez nem találok megfelelő méretű világítást. Az aksi bútorozott, a fából készült felhajtható tető alatt egy 66 cm X 43 cm X 8 cm-es szabad terület van. Ide kellene betenni egy megfelelő világítást. Led daylight nem fér be, mert az IP65-ös armatúra 66x15x11-es. Led szalag nem tud olyan lument, ami elég lenne. Kompakt izzók nem vízállóak.

2017. febr. 14. 16:23
 1/8 dirtboy ***** válasza:

ehhez mit szólsz?

[link]

2017. febr. 14. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Mérete jó lenne, csak a 3000K nekem kevés, no meg a 630 lumen. Növényes guppis akvárium lenne, oda ez kevés. Köszönöm!
2017. febr. 14. 16:35
 3/8 dirtboy ***** válasza:

van ilyen 4500K ban is,annak a fényereje 580korül van de sorba köthetőek,tehát ha kettőt veszel akkor jóval nagyobb fényed lesz és szórtabba is.

de még mindig csak 14W áram fogyasztásod lesz.

2017. febr. 14. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Barkácsolással hogy állsz?

Villanyászkodás? Kapcsolási rajzok?


Kéne egy 2×24W T5-ös csövet meghajtó elektronikus előtét.


2 db 24 W-os T5-ös 865-ös HO jelzésű cső.


4 db páramentes foglalat. Vezetékek. És összekötni.


Az egyik legstabilabb rendszer. Minden eleme külön cserélhető. Szabvány cuccok, nem extrém méretek, amiket félév múlva kivonnak a gyártásból.


Még ha többe is kerül összerakni, hosszútávon szerintem megéri.

Csak be kell tudni kötni.


Az előtéten van kapcsolási rajz.

2017. febr. 14. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
2017. febr. 14. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Egyébként ha az 1-es linken lévőből van 4500 K-es, az is jó!!!



Csak épp kell belőle 5 db.


De még ha 5-öt veszel, akkor is kevesebbe kerül és kevesebbet fogyaszt, mint házilag összerakni egy armatúrát T5-ös csövekből.

2017. febr. 14. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 patterson ***** válasza:
60 watt elég...kevésbé fényigényes növényeket rakjál,igényeseknél,sok fénynél (1watt-1l) csak gondod lesz,alga,vízromlás,stb..
2017. febr. 15. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az ötleteket. Egyenlőre tettem be 2 db kompakt fénycsövet, 6500K 1350lumen/db. Így 120 literrel jut a régi világítással együtt 3000lumen, plusz egy 330lumenes kék víz alatti neon. Vallisneria van, meg egy számomra ismeretlen kisebb vmi, azt ingyen kaptam. Majd eldől, ez elég lesz-e nekik.
2017. febr. 16. 19:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!