Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Betta (betta splendens)...

Betta (betta splendens) kérdés 2017 Jók így a lent leirtak?

Figyelt kérdés

Szóval ,azt szeretném kérdezni,ha múlt héten vettem egy betta fiut és kettő lányt,a fiu épített egy habfészket de most egy kisebb akiban vannak ( az összes külön)de át szeretném rakni majd őket egy 200 l es akiba akkor a hím ott majd új habfészket fog készíteni?

Ja és jó lesz nekik az a 200 l es aki?


2017. febr. 19. 20:12
 1/4 Salx Narval ***** válasza:
Valószínűleg ekkora helyen nem lesz gond velük ha dús növényzetet telepítesz és bújók is lesznek. Ha ikráztatni szeretnél akkor érdemesebb a kisebb akváriumba kitenni a párt és a nőstényt ikrázás után ki kell venni. A hímet az ivadék elúszása után vedd ki. Ha együtt lesznek folyamatosan készíteni fogja a hím a fészket és a közös medencében is leikráznak, csak ott kisebb az ivadékok esélye a túlélésre. A nőstények ekkora helyen valószínűleg eltudnak bújni a hím elől, velük nem hinném, hogy gond lenne. Dús növényzettel biztosíthatod az ivadékok túlélési esélyét és a nőstények biztonságát is. Az akvárium felét biztosan védeni fogja a hím de még mindig marad elég hely a nőstényeknek, szerintem nem lesz gond.
2017. febr. 20. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat! Még azt szeretném kérdezni hogy a nőstény megennéke a kicsiket ? Ha benn hagynám őket?
2017. febr. 20. 15:55
 3/4 Salx Narval ***** válasza:
Megmondom őszintén nem tudom. Egyszer szaporítottam kíváncsiságból én akkor másokra hallgatva azonnal kivettem a nőstényt és az ivadék elúszása után a hímet is. Szerintem a hím nem engedné az ivadék közelébe, valószínűleg az elkergetett nőstény nem is merne egy ideig az akvárium felénél tovább merészkedni. Amikor a kicsik már elkóborolnak talán nem tudnák levadászni mindet de ehhez dús növényzet is kell. Nálam a közös medencében esélyük sem volt az ikráknak a kikelésre (főleg a többi hal miatt) ezért külön medencéket kaptak amikor úgy döntöttem, hogy én is megpróbálkozok egy család felnevelésével. Az az igazság, hogy megsajnáltam a hímet gondoltam megérdemli, hogy egyszer siker koronázza az igyekezetét.
2017. febr. 21. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi akk szerintem én is kirakom majd egy masik akiba
2017. febr. 21. 06:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!