Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi baja lehet a bettamnak?

Mi baja lehet a bettamnak?

Figyelt kérdés
A bettam szaja belsejebol feheres kis szorocskek lognak ki. Ma vettem eszre etetesnel, nem nagyon latszik, csak ha jo szogbol nezem. Amikor evett, ugy nezett ki mintha fajna neki kinyitni. Mit tudok erte tenni, es mi miatt lehet ez? Az akvariumom 50 literes, novenyekkel alaposan beultetve. Szivacsszuro van benne, a viz homerseklete 26 C. Altalaban szaraz tapot kap es fagyasztott eledelt. Ha valaki tud segiteni, nagyon halas lennek.

2017. febr. 23. 23:29
 1/6 Salx Narval ***** válasza:
Ez valami gombás fertőzés lehet, de nem merem azt mondani, hogy szájpenész ehhez azért pontosabb leírás kéne. Egy takarítás és részleges vízcsere nem árthat. Ha nem múlik, vagy terjedni látod esetleg ilyen szürkésfehér penészhez hasonló cucc jelenne meg a száján akkor SERA Bactopurral vagy Parakill és Deznfekt keverékével kezelhető. 10 liter vízhez 1 csapott evőkanál só is hatékony lehet ha nem másodlagos fertőzése van. Nem volt előzőleg valami betegsége, esetleg nem láttad dörgölözködni?
2017. febr. 24. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ma mar olyan, mintha kicsit fel is dagadt volna. Nem vettem eszre, hogy lett volna barmi baja korabban. Talan 2-3 honapja csunyan leteptek az uszonyait (megprobaltam par kissebb hallal tarsitani), de minden gond nelkul meggyogyult. Szegenyem mar elegge inaktiv, a viz felszinehez kozel nezelodik, nem nagyon mozdul el, csak az uszonyaival verdes. A sot hasznalhatom most? Meg sosem probaltam a sozast, elegge aggodom miatta.
2017. febr. 24. 15:34
 3/6 anonim ***** válasza:
Szájpenész.
2017. febr. 24. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Salx Narval ***** válasza:
Jobb volna gyógyszerrel kezelni valószínűleg más baj is van nem csak a penészgomba.
2017. febr. 25. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igazad lett. Uszonyrothadas. Mar gyogyszert kapott, remelem hasznal.
2017. márc. 1. 17:18
 6/6 Salx Narval ***** válasza:
Ha nem terjedt át a belső szerveire akkor talán még menthető de arra számíts, hogy rövidül az élete. Gyakrabban cserélj vizet és alaposabban takaríts mert ha túléli is fogékony lesz a betegségekre.
2017. márc. 1. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!