Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A bettám jobb szeme megduzzadt...

A bettám jobb szeme megduzzadt, és olyan, mintha vízhólyag lenne rajta. Mi baja lehet?

Figyelt kérdés
Tegnap még minden rendben volt, ma etetésnél vettem észre. Kezdjek aggódni?

2017. márc. 1. 06:33
 1/4 Salx Narval ***** válasza:
Szemdülledést legtöbbször a rossz vízminőség okozza. Elsőként egy talajtakarítást kellene csinálni 30% vízcserével 2 nap elteltével ismételd meg a részleges vízcserét. Jó volna ha valamit írnál a tartási körülményekről, az akváriumról és úgy általában minden ide tartozó dologról. Ha a rossz vízminőség okozta akkor a tiszta vízben 1 hét alatt helyrejön ha nem változtatsz akár hasvízkór is kialakulhat. Egyenlőre ennyi információ alapján többet nem tudok mondani.
2017. márc. 2. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, megpróbálom!
2017. márc. 2. 20:34
 3/4 A kérdező kommentje:
Egyébként az akvárium 5 literes, színes mosott kavics, és pár kagyló van benne. A szűrő típusát nem tudom, ha sikerül megtalálnom a dobozát, leírom. Az akváriumot havonta egyszer-kétszer szoktuk tisztítani, (és ha ez számít), naponta kétszer etetem. Remélem minden fontos infót meg tudtam adni :)
2017. márc. 2. 20:51
 4/4 Salx Narval ***** válasza:
Az akváriumnak minimum 30-40 literesnek kellene lennie, fűtéssel és egy kis motoros szűrő esőztetővel, vagy egy szivacsszűrővel (Cseh emelő), élő dús növényzettel. Az akváriumot fedni kell és kb 27 fokos hőmérsékletre kellene beállítani. Napi szinten el kell távolítani a talajról az ételmaradékot iszaplopóval és hetente 30% vízcserét kellene csinálni azonos hőfokú klórtalanított vagy állott vízzel. Ez a minimum feltétele annak, hogy ne mérgekkel teli vízben éljen a halad és esélye legyen a gyógyulásra. A talaj szemcsemérete 1-4 mm között legyen mert a nagyobb szemcsék között megül a mulm és mérgezi a vizet. Ha ettől nagyobb a szemcseméret akkor "talajporszívóval" kell átmozgatni az iszaplopó ehhez már kevés. Talán a vízcseréktől rendbe jön de tessék megteremteni a fent leírt minimális körülményeket. Nem kerül egy vagyonba egy 30-literes akvárium és a felszerelése de akár használtat is nézhetsz. Amíg nincs meg az új helye 3-4 naponta cserélni kell 20-30% vizet a fent leírt módon. Az akváriumból sohasem vesszük le az összes vizet max 40-50%-ot indokolt esetben. Takarítani napi és heti szinten kell, akkor nincs szükség nagytakarításra és a talajt sem kell kiszedni, átmosni ha megfelelően van takarítva és normális szemcseméretű.
2017. márc. 3. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!