Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi a jobb ha az egész aksi...

Mi a jobb ha az egész aksi dúsan be van ültetve vagy ha kevesebb a növény és könnyen lehet benne ajzat porszívózni?

Figyelt kérdés
Lehet buta kérdés, de még nagyon kezdő vagyok és nem tudom eldönteni, hogy a vízminőség szempontjából mi lenne az ideális egy 60 literes aksiban. Nekem tetszik a dús növényzet, de akkor hogy lehet a mulmot eltávolítani?
2017. febr. 13. 12:19
 1/9 anonim ***** válasza:
nagyon áramlást használnak a full növényes akváriumokhoz, h ne üljön meg a mulm. olyat csinálj ami tetszik
2017. febr. 13. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
köszi.
2017. febr. 13. 13:23
 3/9 anonim ***** válasza:
*nagyobb
2017. febr. 13. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Halaktól is függ, hogy mik az igényeik. Ha karcsú, gyors úszású halak, akkor nem ültetheted fullra, mert nem lehet elvenni az úszóteret.

Ha csak úgy libeg ide oda, mint pl egy betta, akkor bőven mehet növény.

2017. febr. 13. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A klasszikus egyébként az, hogy a térfogatnak ránézésre kb az 1/3-át teszi ki a növényzet.
2017. febr. 13. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Értem, rendben. Egyébként plattik vannak benne és törpe szívóharcsák. Köszönöm.
2017. febr. 13. 21:02
 7/9 Salx Narval ***** válasza:
Nem csak talajlakó növényekkel lehet dús növényzetet kialakítani és azért a talajlakók közül is kilehet "porszívózni" a koszt. Én szabályszerűen kiporolom a növényzetet (hínár és mohafélék), persze ezt óvatosan kell csinálni. A sűrűbb részeken felkavarom a vizet a felszálló mulmot a szűrőre bízom ill a leüllepedőt talajporszívózom. A taljporszívóval a növényzetet is átlehet óvatosan mozgatni ha elég nagy tölcsér van rajta az az nem szippantja be a növényt 2-3 különböző mérető tölcsért is használok attól függően, hogy mit akarok vele tisztítani. Ha rendszeresen csinálod akkor takarításkor sem csinálsz akkora pocsolyát ,hogy ne lehessen belelátni az akváriumba de azért van , hogy meg kell ismételni.:D
2017. febr. 14. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi utolsó, ezt a "porolós" módszert kipróbálom a jávai mohánál!
2017. febr. 14. 09:38
 9/9 Salx Narval ***** válasza:
Ha kivehető az-az egy kupacban van akkor jobb kivenni és langyos vízben átmosni, ha rögzített akkor marad a "porszívó" és a "porolás".:D
2017. febr. 15. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!