Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy fénycsőnél a névleges...

Egy fénycsőnél a névleges teljesítménnyel, vagy a kiváltott fényforrással számoljak?

Figyelt kérdés

1,5 éve van akváriumom, amibe nyilván nem hűbelebalázs módjára vágtam bele, hanem tájékozódtam, de nyilván nem lesz azonnal mindenki profi, még mindig van mit tanulnom jócskán.

Azonban most szeretnék összeállítani egy olyan 30 l-es akváriumot, amiben minden rendben van, összhangban van a technika és a kémia is - eddig ez nem nagyon akart összejönni.

Egy régi akváriumról van egy visszamaradt lámpatest egy szinte vadiúj fénycsővel (íme: [link] aminek a névleges teljesítménye 20 W, a kiváltott fényforrása pedig 100 W. Melyik értékkel kellene számolnom? 20 Wattal, és kevés egy magasnyomású CO2-vel ellátott, közepesen igényes növényes (pogostemon helferi, alternanthera reineckii, fissidens fonatus és társai - még nem egészen tisztázott az összetétel), rákos akváriumhoz, vagy 100 Wattal számoljak, aminek következtében "fotonágyú" lesz?

Egyéb tanácsokat is szívesen fogadok (tudom-tudom, facebook specifikus csoportok, de rettegek a savazástól).



#akvárium #fénycső #Watt #co2 #fényforrás #közepes igényű növény
2017. márc. 6. 20:10
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem nem hozza be a linket sajna, de a leírásában (vagy a gyártó oldalán) nincs ott a lumen érték? Azzal jobban tudnál számolni, mint a wattal.
2017. márc. 6. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Természetesen 20 wattal kell számolni.


Nem is értem, miért írják még mindig oda, hogy ennyit, meg annyit vált ki, hagyományos fényforrásból.... mikor hagyományos fényforrást már nem is gyártanak.


Még 20 évvel ezelőtt, mikor bejöttek a kompakt fénycsövek (energiatakarékosok) akkor érthető volt, hogy tudják az emberek mennyi az annyi.


De azóta felnőtt egy generáció.


És erre most mit csinálnak? Ugyanazt leddel. Most elkezdték azt nyomatni, a led mennyi "hagyományosat " vált ki.


De kérdem én, így hogy x éve nem is lehet kapni izzószálasat, mi a hagyományos?

Az Edison féle szénszálas, vagy wolfram, vagy már a köztudatban lévő kompakt?


Teljes őrület, tök fölöslegesen.


Na mindegy, ha fénycsőről van szó, (akár kompakt) akkor a 20 wattot kell nézni.

2017. márc. 7. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"lumen érték? Azzal jobban tudnál számolni,"



Hát... némi támpontot ad, de abban a történetben is van egy kanyar!

2017. márc. 7. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

1300 lumenes.

Köszönöm a válaszaitokat!

2017. márc. 7. 06:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!