Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tudnatok segiteni? Sziasztok!...

Tudnatok segiteni? Sziasztok! 54l-es akvariumot szeretnenk valtani 112l-esre! Par fontos kerdesem lenne, remelem valaki tud segiteni vagy tanacsot adni?!

Figyelt kérdés

Szoval van egy 54l-es akvariumunk, aquael fan 2 plus szuro van benne jelenleg, mivel az elozo szuronk hetek ota szervizben van, az aljzat nagyobb kavicsokbol all ( amit igy is ugy is le fogok cserelni mert tudom hogy nem megfelelo!!), a vilagitas 1x18w, nagyreszt munoveny, par elo (munovenyeket szinten elore fogom cserelni) , a halak: 6db neonhal, 6db ekfoltos razbora, 2db danio es 1 anci. Szeretnenk venni egy 112l-es akvariumot,( de az se kizart, hogy nagyobbat, csak keves a hely) hogy a lakoknak foleg az ancinak nagyobb helye legyen, viszont jol szeretnem megcsinalni es novenyeknek is megfelelore. Aljzatnak a JBl manadorol olvastam a legtobb jot es azt is szeretnem valamit egy kis reszen (mint egy kis folyo) lenne apro marvany kavics. A novenyek amikben gondolkozom vallisneria,anubias nana, gombmoha,atokhinar. ( de otletet meg elfogadok!!!) A 112l-es akvariumhoz 2x18w a vilagitas, ez megfelelo? Valamit az aquael fan 2 plus szuro jo lenne ebbe is? Kulso szuro nagyon szukseges a 112l-eshet? (Nagyobbhoz tudom, hogy igen)Az akvariumban disznek meg vasfa, es gyoker lesz, es lehet meg par db fekete neon is bekoltozne.

Ha 112l-hez meg nem is ajanlotok kulso szurot, nagyobbhoz viszont milyen kulsot lehetne venni, mi kell bele, hogyan mukodik?? Nincs vele semmi tapasztalatom!

Barmilyen otletet,tanacsot,segitseget elfogadnek!



2017. márc. 9. 10:33
 1/2 patterson ***** válasza:
Manado ok,senki nem fog neked oldalakat írni,kitanítani,nem erre való ez az oldal,ne is várj el ilyesmit !....gúgli:...kezdő akvarisztika...sok linket dob,olvass utána,tanuld meg mit-mivel-hogyan ! ha erre nem veszel fáradságot,neki se kezdj ! a 112 l az netto 90,ehhez elég egy min. 5-600 l/h belső szűrő,40-50 w világítás,növényekre pedig úgy keress rá...igénytelenebb növények...anci nagyra nől,nem javaslom,nano halakat válogass max 7-8 cm-est ezekből 25 db elemegy benne.Külső szűrőket töltettel együtt kapsz,de kigúglizhatod mit tesznek bele mások,vagy itt kérdezz rá,típus szerint. ennyit tudok segíteni,más sem fog többet,olvass utána,akkor menni fog ! :)
2017. márc. 23. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszt! Nem is azt kertem hogy tanitsanak ki csak mivel eddig nem volt sok idom az 54literessel foglalkozni es mar magam belattam hogy vagy hagyom az egeszet vagy normalisan csinalom. Regen is volt akvariumom es nem vagyok hozza "teljesen buta" de amibe nem vagyok biztos inkabb megkerdeztem! Azota mar meglett a 112l es 3 het utan bekoltoztek a lakok is. A talaj manado lett, a kis folyo szeru pedig marvany kavics. A novenyek a felsoroltakbol lettek, valamint van egy aminek nem tudtak megmondani a nevet.
2017. ápr. 3. 12:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!