Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az etetőanyag nehezítésre...

Az etetőanyag nehezítésre használt mosott kavics mennyire alkalmas akváriumi talajnak?

Figyelt kérdés
2mm-es szemnagyságú talajra lenne szükségem 100l-es akváriumba. Elnézve a natúr akváriumi kavicsból és ebből a méretből átlagba is 3000forintba kerül 5kg. ez 600ft körül mozog egy kg áránál. A horgász kavics 100-150ft/kg körül mozog azonban a szemnagyságáról nem nagyon tudok semmit de nem hinném hogy 3mm-nél nagyobb. Átmosva és kifőzve szerintem teljesen megfelel ha nem túl nagy. A válaszokat előre is köszönöm.

#horgászat #talaj #kavics #halak.akvarisztika
2017. márc. 12. 21:46
 1/5 Salx Narval ***** válasza:
Én ilyen Maros Mix névre hallgató horgász kaviccsal találkoztam ez 2-4mm szemcsenagyságú. Nézd, ha a mérete megfelelő neked egy alapos mosás után ugyan úgy használható a horgászkavics is mint bármelyik folyami sóder, vagy kavics, én pl drávai sódert használok (1-3mm zsákos kiszerelés) és mozdonyhomokot. Kavics az kavics bármilyen célra kínálják ugyanarról a cuccról beszélünk, egy alapos mosás után mindegyik használható akváriumba is.
2017. márc. 13. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Jelenleg nekem a Dunai kavics van benne amit a verőcei partszakaszon mostam egy etetőanyag szitával csak átlagba is fél centisek a kövek és a kis szemű kaját nehezen szedik ki a kövek közül.
2017. márc. 13. 19:25
 3/5 Salx Narval ***** válasza:
Az ilyen nagy szemcseméretű talajjal csak a gond van, folyamatosan "talajporszívózni" kell különben belerohad a mulm és mérgezi a vizet. Nos, nem feltétlenül a csere jelenti a megoldást, durva homokkal, vagy 1-2 mm sóderrel keverve is jó lehet mert kitöltik a réseket és nem tud közé szorulni semmi. Én nagyon rég óta használom a sóder, homok keveréket talajként és valószínűleg már nem is fogok ezen változtatni. Ennek is át kell néha mozgatni a felső rétegét "talajporszívóval" de korántsem olyan gyakran mint esetleg egy durvább kőzúzaléknál, vagy kavicsnál.
2017. márc. 14. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Megéri rendelni netről ha olcsóbban veszem kilóját, de 10kiló kavicsra nemtudom mennyi kiszállítási díjat húznak rá?
2017. márc. 15. 22:14
 5/5 Salx Narval ***** válasza:
Hát ezt nem tudom én annak idején a helyi TŰZÉP telepen vettem kilóra, akkor ez a mennyiség nem számított tételnek majdnem ingyen kaptam, le se nagyon mérte a fickó.:D
2017. márc. 16. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!