Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Használt akváriumi dekorációt...

Használt akváriumi dekorációt mivel tudom lefertőtleníteni? Gyorsfürdő alkalmas erre a célra?

Figyelt kérdés
Sziasztok.Egyik ismerősöm bele vágott az akvarisztikába,de a halai elhullottak pár hónap után,az akváriumot,dekorációt,növényeket megkaptam tőle,mivel tudnám őket hatásosan lefertőtleníteni,nem tudom hogy pontosan miért hullottak el a halai.És kidobni se szeretném.
2016. máj. 10. 19:20
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha a halak pár hónapot kibírtak, akkor nem biztos, hogy valamilyen kórokozótól lettek betegek, elhullhattak a rossz tartási körülmények következtében is. Helyes ha azért biztonsági fertőtlenítést akarsz végezni, de más módon kell az élő és más módon az élettelen dolgokat kezelni. Az élettelen dekorációt lehet hipós vagy formalinos vízzel fertőtleníteni, amit alapos többszöri öblítés kövessen. A növényeket nehezebb, mert a kémiai szerek ártalmasak rájuk, de ha halak nincsenek jelen, akkor hal nélkül a paraziták (ha vannak) pár hónap után elhalnak, esetleg híg rézgálicos oldatban rövid ideig tartó áztatás majd alapos öblítés lehetséges, esetleg metilénkékkel megfestett vízben 1-2 hetes áztatás.
2016. máj. 10. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm,jelenleg egy 10L tároló edényben vannak,még a kosárból se vette ki őket amiben szállítják.Hát nagy a valószínűsége hogy ammonia végzett velük,kb 1 hónapja járt nálam megtetszett neki az enyém és ő is akart egyet,ajánlottam neki a Jeremy Gay-Tökéletes akvárium című könyvet de szerintem azt se olvasta el.Nah mind1 még1 szer köszönöm!
2016. máj. 10. 20:41
 3/5 Ildikó Juhász válasza:
Neomagnol tablettával lehet fertőtleníteni élő növényt de el kell olvasni hogyan én már csináltam sikeresen.na meg minden berendezést is az akváriumban
2016. máj. 10. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
lemosod meleg vízzel a portól... :D és mehet az akvába :)
2016. máj. 10. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én mindent neomagnolos vízbe tennék és utána leöblítenék. Olvasd el a tabletta használati utasítását azon rajta van mennyi kell.
2016. máj. 13. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!