Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mennyire lenne ez a aljzat jó...

Mennyire lenne ez a aljzat jó fenéklakó halakhoz?

Figyelt kérdés

[link]

Használ valaki ilyet? Fenéklakó halakhoz kerestem sötét talajt, de eddig csak ezt találtam, a bazalt túl élesnek tűnik, noha 1-2 videóban mintha olyat láttam volna páncélosharcsák alatt (én is rájuk gondoltam a jövőben).

Illetve 100 literes akváriumhoz hány liter aljzat kéne?

Ha tudtok ajánlani apróbb sötét aljzatot ami megfelelőbb lenne, szívesen fogadom a tanácsokat :)


2017. márc. 13. 11:28
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez tökéletes nekik. Az hogy hány liter kell az rajtad múlik, pl milyen stílust szeretnél, mennyire akarsz növényesíteni, vsgy csak simán kitalálod hogy milyen vastagon akarod és kiszámolod hány liter kell hozzá. A bazalt az valóban nem jó fenéklakó halaknak.
2017. márc. 13. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem könnyű választás, olcsón jót venni.


Nem azzal van a probléma, hogy jó e aljzatlakóknak, mert valószínűleg igen.

Hanem azzal, hogy ezek között az égetett agyag aljzatok között minőségben nagy eltérés lehet.

És azt nem lehet tudni, hogy ez mennyire strapabíró, mennyire kemény, mennyire morzsolódik, stb.

Magam részéről egyébként nem hinném, hogy sokban elmarad egy dupla ennyibe kerülő ada aljzattól. (ami elvileg felső kategória)


A litert kis megfontolással te is is kiszámolhatod, nincs benne varázslat...

Valószínűleg 80 centi a szélesség, és attól függően, hogy 96 vagy 112 literes 30-35 centi a "mélység".

Magasságra számoljunk átlagban 5 cm-t.


80×30-35×5= 12.000 - 14.000 köbcenti, ami 12-14 liter.

2017. márc. 13. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Salx Narval ***** válasza:
Legolcsóbbak a homok finomságúra őrölt bazalt és lávakövek, márkajelzés nélkül. A lávakő őrlemények savanyíthatják és lágyíthatják a vizet mint pl az izlandi fekete homok, ez van ahol hasznos, van ahol kerülendő a halaktól függ. Aminek neve is van de aránylag olcsó az a Euro-Pet fekete homokja, dupla ennyiért a JBL Sansibar, de ez még így is az olcsóbb kategória. A többi már drágának mondható, persze kinek mi a drága.:D
2017. márc. 14. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!