Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen akváriumi talajt,...

Sanko78 kérdése:

Milyen akváriumi talajt, aljzatot válasszak?

Figyelt kérdés

Üdv.


Talajválasztás előtt állok a tervezett 200 literes akvihoz. Sok növényt akarok illetve gyepet is két tenyérnyi területen. Eddig manadot használtam és egy bár szál hajam ki szaggattam miatta. Főleg a gyepesítés miatt. Mikor reggelente a víz tetején úszkáltak a kis növénykék.

Mivel ez nem pénztárca kímélő dolog ezért jól át kell rágnom magam a dolgon, ezért szeretném mások véleményét is hallani.


Első lépésben az amazonia talaj van terítéken úgy KB 60%-nyi területre, a többi nyílt területre egy hasonló színű dekorhomokra gondoltam, (mivel én még nem láttam amazoniás akváriumot élőben így adhatnátok tanácsot, hogy színben milyen illik hozzá)

Sajnos ahogy olvasom itt nagy hátrány az elején az amónia bumm. A sok vízcsere akkor is kell az elején ha a halakat kb 1 hónap múlva tenném bele?

Azzal tudnék az elején vizet spórolni ha csak annyit teszek bele amennyi el lepi a növényeket?

A neten találtam olyat hogy ADA Aqua Soil Amazonia II ez mivel másabb mint a sima amazonia talaj?

Az amazonia talajba könnyebb az ültetés mint a manadoba? Helyén maradnak a pici növények is?


Második lépésben az malaya talaj van terítéken úgy KB 60%-nyi területre, a többi nyílt területre egy hasonló színű dekorhomokra gondoltam, (mivel én még nem láttam malaya-s akváriumot élőben így adhatnátok tanácsot, hogy színben milyen illik hozzá)

Ennél a talajnál van amónia bumm? itt is kell az elején a sűrű víz csere? Ez esetben is egy hónap múlva kerülnének bele a halak. Az malaya talajba könnyebb az ültetés mint a manadoba? Helyén maradnak a pici növények is?


Harmadik lépésben az Africana talaj van terítéken úgy KB 60%-nyi területre, a többi nyílt területre egy hasonló színű dekorhomokra gondoltam, (mivel én még nem láttam Africana-s akváriumot élőben így adhatnátok tanácsot, hogy színben milyen illik hozzá)

Ennél a talajnál van amónia bumm? itt is kell az elején a sűrű víz csere? Ez esetben is egy hónap múlva kerülnének bele a halak. Az Africana talajba könnyebb az ültetés mint a manadoba? Helyén maradnak a pici növények is?


Esetleg ha van még használható talaj amibe jól lehet pici növényeket is ültetni (gyepesítés) azok neveit és véleményeket szívesen várok.


1000L/h külső szűrővel és egy 350L/h-s belsőszűrővel fogom szűrni. Easy Life Easy Carbo és Easy Life ProFito-t fogok használni. Co2 egyenlőre nem lesz miként külön táptalajt sem fogok alátenni. ADA aljzat adalék viszont igen és PANZI DOBOZOS TABLETTA NÖVÉNYTÁP (AQUAPLANT) 10 DB is lesz ledugva.


Szóval várom a véleményeket, tapasztalatokat és tanácsokat.



2017. febr. 15. 19:04
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!