Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Nem lesz abból probléma hogy...

Nem lesz abból probléma hogy az addig csapvízben tartott neonhalakat átteszem a lágy és savas szaporítóvízbe?

Figyelt kérdés
2010. máj. 10. 23:21
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát pédául leikráznak. A neonok szeretik a lágy, savanyú vizet. Azért jön meg a kedvük a szaporodáshoz.
2010. máj. 10. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
jah okés szal semmi különösebb.. nem pusztulnak el v ilyesmi.. szóval nem kell fokozatosan szoktatni őket a lágy vízhez mint pl az ivadékaikat. És miután leívtak egyszerűen visszatehetők csapvízbe vagy ott már probléma lenne?
2010. máj. 11. 00:17
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem gond, nyugodtan rakd át és ha leívtak, vissza. Ettől nem lesz bajuk. A hőmérséklet-különbségre viszont figyelj. Én úgy csináltam anno, hogy egy sima 2decis műanyag pohárba tettem akvárium vizet, ebbe vettem ki a pár neont és egy 15-20 percre poharastól beleraktam az ívató akváriumba, hogy fokozatosan szokjanak hozzá a hőmérséklet-különbséghez.
2010. máj. 11. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Aham okés köszi a válaszotokat! De valahiol azt olvastam h a kishalaknál már más a helyzet őket nem szabad a kemény vízbe önteni csak úgy mert elpusztulnak.(fokozatosan kell kemény vizet adni a vizükhöz h megszokják..) tapasztalatok ezügyben?
2010. máj. 11. 19:53
 5/5 anonim ***** válasza:
A neon ivadékok nevelése elég összetett és speciális. Azt javaslom, nézz körül neten. Nem vagyok benne biztos, de mint ha lenne valahol egy akvarista könyvem pdf-ben. Ha gondolod, írj egy mailt, és ha megtalálom, elküldöm.
2010. máj. 12. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!