Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ilyen akváriumban tarthatok...

Ilyen akváriumban tarthatok sziámi harcoshalat egyedül?

Figyelt kérdés

[link]


És akkor most kell neki fűtés, levegőztető, szűrés vagy nem?

Mindenhol mást olvasok....


Előre is köszönöm!



2017. márc. 29. 11:22
 1/7 anonim ***** válasza:
Egy ilyet szépen be lehet rendezni neki. Szűrő kell természetesen, egy ilyenbe, a betta igényeit is figyelembe véve, egy légpumpás szivacsszűrőt tennék, az nem csinál nagy áramlást. A fűtő attól függ, milyen a szoba hőmérséklete, mennyire állandó az napszakok meg hónapok tekintetében is. Ha hűvösebb a szoba, és kell fűtő, akkor gondolj arra is, hogy egy üveglappal lefedd a tetejét, mert érzékenyek nem csak a víz, hanem a levegő hőmérsékletére is. Viszonylag kicsi a vízmennyiség, ezért a napi hőingás a szobában az akváriumra is kihat, szóval én ajánlom a fűtőt. Levegőztetést a légpumpás szűrő megoldja, de ha más szűrésre szavazol, akkor sem feltétlenül szükséges külön.
2017. márc. 29. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
62%
kell neki szűrő, levegőztető nem, fűtő akkor nem kell ha a szobáadba konstans 30 fok van , egyébként kell , mivel igényli a meleg 27-28 fokos vizet. nem éppp bettás akvárium , jobb kevésbé alacsony, és 30 liter is elég bőven 1 hímnek, társítani nem nagyon ajánlatos.
2017. márc. 29. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

láttam ebből az akváriumból kisebbeket is, de mivel volt ahol azt írták, hogy 100literben is tartanak bettát egyedül, gondoltam, hogy akkor megkeresem a legnagyobbat.

társítani semmiképp nem szeretném, egyet akarok tartani benne.

a hőfokot nézve általában 25 fokos a kb 110 literes akváriumban a víz. nyáron és télen is, mivel elég közel van a radiátor hűtenem kell a vizet, mert könnyen feljebb kúszik.

tavasszal és ősszel tartja a 24-26 fokot.

de akkor beszerzek egy fűtőtestet biztos ami biztos.

2017. márc. 29. 12:18
 4/7 anonim ***** válasza:
Nagy akváriumba egy csapat páncélos mehet mellé nyugodtan. 2000 Ft a futő , jó döntés h veszel b, stabil tag te vagy 😃
2017. márc. 29. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Egy bettának jó. Neked nem, mert magas az akvárium, a betta meg a vízfelszín közelében lakik (mozog máshol is, nézelődik, felfedez, de pihenni ott szokott). A legtöbb embernek ez nem elég izgi, elkezdenek valami másra (is) vágyni, de az akvárium alapterülete nagyon pici (ezek a francos halak meg vízszintesen szeretnek úszkálni) és így elég limitáltak lesznek a választási lehetőségeid.

Ha ezzel te tudsz élni, akkor nyugodtan vegyed ezt, ha kételyeid támadtak, akkor vegyél egy rendes, fekvő téglatest alakú akváriumot, azzal jobban jársz!


Ahogy a többiek mondják, szűrő kötelező, a fűtőt én is csak ajánlani tudom: egy 40-50 literes akvárium nem tarja olyan stabilan a hőmérsékletet, mint a 110 literes. Egy könnyebb nyári lehűlés vissza tudja hűteni annyira az akvárium vizét, hogy a betta megérezze (tapasztalat).


És mivel még nem linkelte ezeket neked senki, kötelező olvasmány:

- [link]

- [link]

2017. márc. 30. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Koszomom a valaszaitokat!

Tudnatok nekem ajanlani hozza egybkonkret kis szurot?

Akar ehhez az akvariumhoz, akar egy sima teglatesthez. (Litert nezve kereken 50l)

Itt nezelodtem:


[link]


Koszonom!

2017. ápr. 18. 19:07
 7/7 anonim ***** válasza:
2017. ápr. 28. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!