Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Melyik halat lehet mindenféle...

Melyik halat lehet mindenféle szűrő és buborékoztató felszerelés nélkül egy sima akváriumban tartani?

Figyelt kérdés
Kisemlőseim vannak 10 éve. Most szeretnék halat is tartani. Tudnátok írni olyan halakat, amik nem igényelnek speciális berendezéseket? Tehát csak növények, kavics, és kaja kell neki? :)

2017. márc. 29. 11:45
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%
..egyébként meg az akvarisztika komoly tudomány, nem mérhető egy hörcsög, stb..tartásához!! komoly felkészültséget, időt!, igényel, na meg szaktudást! A kisemlőssel viszonylag kevés időt töltesz, takarítod max. napi öt percet..de a halak más, nem javaslom, apám rámhagyott egy 120 literest gyerekkoromban egy csomó hallal, máig is!! rémálmaim vannak volt hogy nem volt szűrő és pipált nyáron a hal mire megjött a segítség elpusztult. meg kiugráltak és megszikkadtak a lámpa mögött.. pffff, hidd el nem tudod mit vennél a nyakadba..ha nincs rá időd nem lesz benne örömöd..akkor meg minek vennél ugye?:) De lehet kapni fullos felszereltségű akváriumokat de ott is a világítással folyton foglalkozni kell, a levegővel, a hőmérséklettel, ha otthonülő nyugdíjas leszek nekem is lesz újra mert imádom ..., de most én is hörcsögben gondolkozom..
2017. márc. 30. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
65%

"..egyébként meg az akvarisztika komoly tudomány, nem mérhető egy hörcsög, stb..tartásához!!" - azokat, akik ilyeneket írnak, nagyon kérem arra, hogy ne tartsanak kisemlőst, és senkit ne is biztassanak rá!


A kisemlős tartásnak is megvannak a maga szabályai, és igen, be lehet vágni egy szerencsétlen hörcsögöt egy 30*40-es ketrecbe és foglalkozni vele "5 percet" (ahogy az egyik válaszban olvastam), de az ugyanolyan állatkínzás, mint egy bettát bedobni egy 2 literes gömbakváriumba szűrés és fűtés nélkül!!!


Akvaristák, kérlek, gondolkozzatok! Attól, hogy ti a halakat szeretitek és a haltartásban vagytok otthon, a kisemlős is ugyanolyan élőlény, ugyanúgy megvannak a maga igényei, és ugyanúgy sokan nem tudják, mint azok, mint ahogy a halak esetében is sokan tájékozatlanok! Ezt figyelembe véve senkit ne bíztassatok felelőtlen állattartásra, mert "az CSAK egy hörcsög"!!!


(egy hal- és hörcsögtartó)


Kérdező: az előttem szólók már leírtak mindent!

30 liter és szűrő nélkül egyáltalán bele se kezdj! - de sok faj igényli a fűtőt, a legtöbb növény pedig a világítást! Szettben ne gondolkodj, általában min. a szűrő nem megfelelő bennük! Fajtól függően akár megéri méretre szabott akváriumüveget is készíttetni.

Először találd ki, hogy kb. mekkora akváriumot tudsz elhelyezni és kb. milyen fajok tetszenek. (diszhal.info) Aztán nézz utána, hogy melyik fajnak milyen igényei vannak, és látni fogod, mi az, amelyiknek megfelelő körülményeket tudsz biztosítani.

Ha csak egy minimális akváriumban gondolkodsz, akkor egy faj úgyis elég. Ha egy közepesbe, akkor válassz egy fő fajt, de a második faj választásánál már arra is tekintettel kell lenned, hogy mik tarthatóak együtt és mik nem (akár az egymáshoz való viszonyuk akár a különböző igények miatt)

Ami a növényeket illeti, élő növényekben gondolkozz: ha megelégszel alacsony fényigényű fajokkal (pl. Anubias, mohák), akkor nem feltétlenül fontos a világítás, de ha hangsúlyt szeretnél helyezni a növényekre, akkor világítás is kell, és az is egy szerteágazó téma, körbe kell járni, hogy milyen legyen a felszerelés.

2017. márc. 30. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:

én írtam a hörcsögöst akvárium helyett, nyugalom, naponta kint sétáltak a hörijeink, full ellátásban részesültek, emeletes kalitka, sőt ultrahangra is vittem egyiküket!!

Mellesleg a tengerimalac-klub tagjaként mindenkit arra biztatok NE fogadjon örökbe malackát mert halvány gőzük sincs mivel jár!!! úristen hány végzi szeméttárolóban:(( brrr.. de könnyebb a tartásuk mégis kb ugyanazokat a körülményeket szeretik ha mondjuk nem kapcsolod be egy nyáron a buborékoltatót nem lesz bajuk :D

2017. márc. 30. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
...a max. napi öt perc a takarítás volt!:) a kistakarítás, tudod, a sarkokban..:)
2017. márc. 30. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
..de én négy höri mellett azt is naponta kétszer megtettem, mert büdi.. amellett szerettek kézben lenni, stb.:) de a höri éjszakai állat én meg nappali! :D
2017. márc. 30. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat és a segítséget! Természetesen azért kérdeztem meg ezeket, mert ha túl drága, akkor bele sem kezdek. Állatokon nem spórolok. Ha drágának találom, inkább hagyom a csudába.
2017. márc. 30. 15:14
 17/26 anonim ***** válasza:
100%

Az rá relatív.

Egy bettás akvárium mindenestől, üzemképesen , ha újonnan veszel mindet, 30 alatt nem nagyon jön ki.

Utána már fillérekbe kerül a fenntartása, a kezdeti költségek "nagyok".

2017. márc. 30. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 Salx Narval ***** válasza:
25%
Egy 30-35 literes új gyári szett kb 17-ezertől már kapható, ez 1 db betta tartására megfelelő lehet de én biztos vagyok benne, hogy 10-ezer körül kihoznám új cuccokból is, használtból kis barkácsolással és utánajárással még olcsóbban is. 30-ezerért vagy nagyon spéci cuccot kapsz, vagy simán átvertek. Természetesen ha valaki megengedheti magának az a jobbat, drágábbat vegye de azért olcsóbban is lehet ha szűkösebb a zsebünk.
2017. márc. 31. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
33%

Előző!

Várom a linkeket, amiből kihozod új cuccokból 10.000-ből!


Megfelelő méretű akvárium, megfelelő kapacitású szűrő, megfelelő erejű, fényminőségű világítás, fűtés, tető.

Hőmérő, aljzat, dús növényzet! + hal!

2017. márc. 31. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 Salx Narval ***** válasza:
65%
Várjad csak.:D Biztos, hogy nem fogok helyetted keresgélni, ha érdekel nézz körül magad. Fejből írok azért árat kb Xilong 25W autómata fűtés 3000Ft, légpumpa 2000Ft,TETRA szivacsszűrő 2 szivacsos 1500Ft, egy 35-literes akvárium üvegtetővel X Ft lehet, hogy 4000-fölött van kicsivel, 1-2 kiló homokot, vagy sódert, ágat, vagy köveket bárki tud szerezni. Hőmérő és valószínűleg egy olvasólámpa is minden házban akad de ha mégsem nem a világ pénze ha utána járunk kicsit. Növényzetnek bőven elég egy marék tüskéshínár, meg egy kis jávai moha ezek tökéletes vízszűrők és nem igényelnek extra világítást. Amúgy a növényeket, halat és talajt valamint az egyéb vízérték teszteket mérőeszközöket, halkaját, vödröt, hálót, slagot, akváriumtartót és egyéb használati tárgyakat valóban nem számoltam bele. Nem mondom, hogy mindenki de sokan kihoznák kb ennyiből és jól is működne. Mint írtam barkácsolni, gyűjtögetni jó minőségű használt holmit keresni nem szégyen én még ma is gyakran megteszem. De még egyszer mondom semmi bajom azzal, hogy valaki bemegy és megveszi a jó minőségű drága holmit.
2017. márc. 31. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!