Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen talajt lehet akváriumba...

Byakko kérdése:

Milyen talajt lehet akváriumba rakni?

Figyelt kérdés
Szeretnék az akváriumomba rakni valami homok aljazatot elsősorban valami sötétet szeretnék de kereskedésben csak fehér kvarchomok van aminek 1500 kilója meg fekete bazalt van ezért egyéb aljzatként használható anyagokat keresek előre is köszönöm

2017. ápr. 23. 21:46
 1/2 anonim ***** válasza:
Vagy 10-15 éve már de kereskedésben kaptam fekete nagyon apró szemű kavicsot. Kb olyan volt mint a durvább kvarchomok. Ugyanúgy létezik vörösben is egyébként. Valamely kereskedésben kell legyen nem csak a fehérből létezik. Az volt az utolsó alkalom, hogy sötét aljzatot tettem az akváriumba, azóta csak fehéret teszek. Amúgy 1500-ért inkább 5 kilós kiszerelés. Mondjuk ha természet hűt akarsz csinálni ahhoz valóban fekete illik, sok hal színét jól kihozza de világításból erősebb kell legalább 4000 kelvin és az se baj ha dupla csöves. A növényeid nem fognak fejlődni sőt tönkre mehetnek egy gyengébb világítás mellett ami elegendő a fehér talajhoz de a fekete nem veri vissza hanem elnyeli.
2017. ápr. 23. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
élő növény nem lesz benne viszont talajlakók lesznek alternatív anyagok is érdekelnek amit talajnak lehet használni valahol olvastam hogy dekor homokot és medence tisztítóba való homokot is lehet aljzat hasonlóak érdekelnek
2017. ápr. 24. 02:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!