Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szerintetek jó konfiguráció...

Szerintetek jó konfiguráció lesz, vagy változtassak rajta valamit?

Figyelt kérdés

450 literes társas akváriumot tervezek megvalósítani. Kíváncsi vagyok a véleményekre, hogy jó e az elgondolásom a tervezett konfigurációról, főleg a szűrést illetően.


Akvárium: 450 liter; világítás: RETRO-LED-QUAD 150X50 4X18,7W LED


Szűrés és vízmelegítés bekötési sorrendben szívóágtól esőztető felé haladva tömlőméret mindenhol 16/22:

Atman QZ30 előszűrő (Bejövő csövön egy elzárócsap a tisztítás miatt) --> Bluextrém külső szűrő 1500-as gyári töltettel (Ennek a csapszerkezete zárja le az előszűrő takarításánál a nyomóágat --> Hydor External Heating ETH külső automata hőfokszabályzós vízmelegítő 300W --> Eheim reeflex UVC 500 sterilizáló lámpa éjjelre 3 órás munkavégzésre időzítve alga és egyéb nemkívánatos dolgok likvidálási céljából.


Oxigén ellátás két porlasztón két óránként 20 percre időzítve, mivel esőztetővel hullámoztatom a vízfelszínt.


Barlangos sziklák lávakőből (Mert szép és könnyű, barlangok belseje simára csiszolva)megpróbálva a külső lyukacsos részére kisnövésű növényt (mohát) telepíteni

Aljzat manado (Bár még ezen gondolkozok)

Háttér. Ragasztott 3D szikla


Halak (Jelenlegi populáció majdan felbővítve) : 3 db botia 5 házmester (Kékpajzsos) 20-25 neon 10-15 platti 1db betta (Ő már régi lakó és igen békés a többiekkel)2db vitorláshal 3-5 alganyaló anci. Nos kb ennyi


2017. ápr. 23. 22:24
 1/3 A kérdező kommentje:
A növényekre nem tértem ki, de lesz háttér, közép és elő növény vegyesen, de még nem tudom milyen fajtákból.
2017. ápr. 23. 22:26
 2/3 anonim ***** válasza:
Az uv vel sterilizalod a halaidat. Új haj vásárlásánál minden betegséget egyből elkapnak. Jól szűrt akváriumba felesleges , inkább kártékony
2017. ápr. 24. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Az UVC szűrőt a különféle dolgok csíraszámának csökkentése végett gondoltam. Napi három óra üzemidővel szerintem nem sterilizálja a vizet teljesen, hiszen a legutolsó összetevő a víz útvonalán. Marad még épp elég cucc a szűrőkben és a csövekben szerintem. De lehet tévedek
2017. ápr. 24. 12:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!