Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy 20 literes garnélás...

Egy 20 literes garnélás aksihoz mi kell?

Figyelt kérdés
Nagyon megtetszettek a garnélák szeretnék egy ilyen kis, csak is garnélás akváriumot, mennyit lehet belerakni, milyen szűrű kell, mennyi fény, milyen növények (én csak mohára gondoltam, de melyik) mekkora méretekkel stb stb. Illetve mennyire nehéz ezt fenntartani olyan értelemben hogy ne pusztuljanak el és ne legyen tiszta alga az egész. Mennyiből lehet összerakni egy ilyen akváriumot. Várom a válaszokat!
2017. ápr. 27. 20:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
elég a levegőztető
2017. ápr. 27. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
2017. ápr. 27. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de ez kevés dologra válasz. Először is ha csak mohát akarok minek táptalaj, szűrő nem kell oké, fényt még mindig hogy csinálnak ilyen akvához (ennyire kicsihez) vagy milyet kell venni? Mennyire nehéz fenntartani? Mennyit lehet berakni? Ha szűrő nem kell, milyen levegőztető kell ?
2017. ápr. 27. 22:05
 4/14 A kérdező kommentje:
Leginkább nekem a lámpa a kérdéses egyébként valami olcsó kompakt dolog érdekelne, pl egy pár ezer forintos asztali lámpa.
2017. ápr. 27. 22:10
 5/14 anonim ***** válasza:
Talaj sóder. A levegőztetőre azért egy szivacsszűrő kelleni fog. Kövek , ágak. Anubias, kisebb növésű cryptocoryne, agakra jávai moha. Pilacsnak elég egy asztali lámpa 6000-6500 K egővel. Heti 20% vízcsere. Részletek cherrynek ilyen feltételek mellett úgy fog szaporodni mint a nyúl. Pár ezerből meg van. Ha vizet cserélsz és szűrő is lesz akkor nem lesz alga. Heti 10 perc meló lesz vele, meg a napi etetés.
2017. ápr. 28. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Részletek= red
2017. ápr. 28. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Salx Narval ***** válasza:
A Xilong XL-5W tól 11W ig gyárt neked megfelelő aránylag olcsó az akvárium oldalára tehető lámpákat 6500K kompakt csövekkel vagy LED izzókkal (3-5000Ft). Én azért szűrőt mindenképp tennék bele pl egy légpumpáról működő Cseh emelőt az egyik sarokba (4-5000Ft). Ha fűtött helyiségben lenne akkor fűtés nem kell, viszont egy üvegtető igen, vagy esetleg a szettek közül is válogathatsz de azok kicsit drágábbak. A moha egy gyökéren megfelelő de azért én jávai páfrányt is tennék a mohába és a vízre májmohát, vagy tüskés hínárt. Ezeknek bőven elég az a kis lámpa és a heti 30% vízcsere, esetleg némi tápsó. A talaj gyakorlatilag mindegy mi az a lényeg, hogy 1-3 mm között legyen a szemcsemérete, ez a garniknak jó és a mulm sem szorul közé mint esetleg a nagyobb szemcsés kavicsoknál és zúzalékoknál gyakori. Homokból viszont csak a jól süllyedő durvaszemcsés jó. Ekkora akváriumba nem mérvadó a talaj ára és maga az akvárium is pár ezer akkor is ha 30-litereset vennél, a növények szintúgy. A garnélákat ki kell választanod ahhoz, hogy darabszámot és megközelítő árat lehessen mondani.
2017. ápr. 28. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

VAn egy ilyen megmaradt szűrőm: [link]


Ez jó lehet? El kéne fojtanom hogy ne legyen sodrás? Vagy esőztetőt kéne használnom, vagy a garniknak fontos az oxigén dús víz és ez nem elég?


Jávai moha, tüskés hínár, májmoha van. Azon gondolkoztam hogy mi van ha gyepesíteném HM-el. Az jó lenne, én valami fűzfa ágakból képzeltem el csokrot alatta HM és ennyi mondjuk? Mindenképp kell nekik ennyi növény, vagy mire kell nekik egyébként, szeretnek bujkálni?


A másik meg hogy miket nézzek amik könnyen szaporodnak meg tarthatóak, nem szeretném ha hullanának. Egy ilyen kis akváriumnál nem veszélyes a túlszaporodás?

2017. ápr. 28. 09:50
 9/14 anonim ***** válasza:

HM az legfeljebb hátra lesz jó, HC-vel lehet gyepesíteni. Ha táptalajt használsz, akkor mindenképp mikro makrosat vegyél, a garnélák nem nagyon terhelik a vizet. Ha a jövőben nem nagyon akarod átrendezni, akkor elég csak oda tenni táptalajt ahova ültetsz. Akár sima tavi föld is jó, kertészetben lehet kapni.


A világításhoz elég egy kompakt fénycső, vagy bármilyen olcsó kis teljesítményű akváriumvilágítás.


A szűrőnél kicsit sok a 800 liter/óra, de ha felfelé fordítod az esőztetőt úgy jó lehet.


Garnélákból van a Neocaridina heteropoda(red cherry és mindenféle egyéb színváltozatok) meg a Caridina fajok, az utóbbiak lágyabb vizet szeretnek és lassabban szaporodnak. Illetve van még az amano garnéla, ez egyáltalán nem szaporodik édesvízben és nagyobbra nő.

2017. ápr. 28. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Van esőztetőm, vagy ha esetleg elfojtom az nem jó ezzel? Szeretném nagyon leminimalizálni a költségvetést. Meg muszáj sok növény, vagy mit is szeretnek pontosan garnik? Tényleg nagyon minimalizálni akarom az egészet. Persze úgy hogy jól érezzék magukat a garnik, de nem akarok semmi komolyat, se sok növényt.
2017. ápr. 28. 18:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!