Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy 20 literes garnélás...

Egy 20 literes garnélás aksihoz mi kell?

Figyelt kérdés
Nagyon megtetszettek a garnélák szeretnék egy ilyen kis, csak is garnélás akváriumot, mennyit lehet belerakni, milyen szűrű kell, mennyi fény, milyen növények (én csak mohára gondoltam, de melyik) mekkora méretekkel stb stb. Illetve mennyire nehéz ezt fenntartani olyan értelemben hogy ne pusztuljanak el és ne legyen tiszta alga az egész. Mennyiből lehet összerakni egy ilyen akváriumot. Várom a válaszokat!
2017. ápr. 27. 20:07
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Akkor bazalt aljzat, csak mohák, nagyon kevés folyékony táp és kb 10 watt fény. A szűrő, mint írtam, jó lesz, csak az esőztetőt nagyon a felszín felé kell fordítani.


A dús növényzet fontos, de nem baj ha csak moha van és semmi más.

2017. ápr. 28. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 Salx Narval ***** válasza:
Egyet értek a kollégával, egyféle növény is elég csak dús legyen, kellenek az árnyékos részek és a menedék is, erre a mohák tökéletesek de a talajtakaró is jó ha elég magas. Ha nem boldogulsz a szűrő áramlásával, próbálkozz kicsit sűrűbb szivaccsal de szerintem az esőztető elég lesz. Egy háló nem ártana a szűrő külső részére nehogy beszippantsa a kis garnikat, kárt nem tud tenni bennük csak tisztításkor macerás kipecázni őket a lavórból.:D
2017. ápr. 28. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
És melyik moha lenne legjobb gyepesítésre, vagy egyébként valami fűszerű növény is jó, nem bánom ha nyírni kell csak ne üljön meg benne a mulm, mint pl jávai mohánál, meg ne algásodjon könnyen.
2017. ápr. 29. 15:01
 14/14 Salx Narval ***** válasza:
Sajnos olyan talajtakaró nincs amit néha nem kell óvatosan megrázogatni vagy talajporszívóval átmozgatni a mulm mindegyik között megül. Az alga is mindegyik növényen megjelenik ha terhelt a víz, a gyorsan növő növényeken kevésbé de ha felesleges tápanyag van akkor azokat sem kíméli. Az algák ellen gyakori vízcserékkel, takarítással, dús növényzettel és megfelelő világítással, tápozással védekezhetsz. Ezeket neked kell összhangba hoznod. Olyan növény nincs ami nem algásodik, a műnövények és a tárgyak sem kivételek. Használhat bármit ami tetszik sajnos mindenképp takarítani, gondozni kell. Ha gyakran átmozgatod a növényzetet akkor azért a szűrő rengeteg cuccot kiszed, ha elhanyagolod akkor a munka és a bosszúság is több. Azért ne keseregj ez csak egy 20 literes akvárium én 300-litereset takarítok.:D
2017. ápr. 30. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!