Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szettben vásárolt akvárium...

Szettben vásárolt akvárium világítása hogyan bővíthető?

Figyelt kérdés

Lenne ezzel kapcsolatban pár kérdésem, az ilyen elektronikai dolgokban nem vagyok otthon. Szeretném bővíteni a "gyári" silány világítását az akváriumomnak, viszont csak egy fénycsőnek van helye. Az első kérdésem az lenne, hogy ebbe akármilyen fénycsövet bele lehet rakni? Olvastam ezekről a speckó kifejezetten növényekhez való csövekről, azoknak mindegy maga a foglalat?


A második kérdésem az lenne hogy hogyan bővíthetném még egy csővel? Próbáltam anyagot keresni hozzá a neten és referenciát, de nem találtam tényleges segítséget. Hallottam erről a ragasztásról, az hogy működik? Az etetőnyílás miatt nehézkesen jövök ki a hellyel, de talán tudnák még egy csőnek helyet szorítani az akváriumtető elülső részén.



2017. ápr. 30. 22:10
 1/3 anonim ***** válasza:
Én a ledet ajánlanám neked, ugyanilyen helyhiánnyal küzdöttem, és szerettem volna egy közepes fénymennyiséget elérni. A leddiszkont.hu-n vettem led szalagot, teljesen egyszerű felszerelni, hiszen öntapadós, szükséges egy vezérlő hozzá, és csak össze kell forrasztani. Pár ezer forintból kijön a dolog és keveset fogyaszt, ahhoz képest pedig sok fényt ad. Nekem nagyon bevált, szépen fejlődnek a növényeim. :)
2017. máj. 1. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az első verzióba bele se megyek komolyabban, hülyeség, nem működik, és csúnya is.


Még egy fénycső kell (vagy led, a lényeg, hogy plusz fényforrás)


[link]

2017. máj. 1. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Hát én éppen most végeztem egy gyári tető világítás növeléssel. Ahogy az első válaszadó írta legegyszerűbb a LED szalag, és helytakarékos is. De azért nem annyira egyszerű, hogy csak felragasztom. Meg kell venni hozzá a gyári profilt is, mivel a LED-ek nagyon melegszenek így gondoskodni kell a hűtésükről erre való az alumínium profil. De amúgy a többi majdnem ugyanaz.Tehát kell LED szalag alumínium profil tápegység vezeték némi szilikonos ragasztó. A LED-ből kültéri az az IP64 esetleg IP65 védettségűt kell venni. Méretre vágni és beragasztani a profilba. A profilt saját tartókkal és ragasztóval érdemes felszerelni így bármikor kivehető. Én 900 Lumennel indultam ez jött ki a 15W-os T8-as csőből. Osram 6500K csővel. Ehhez képest most 90cm LED szalag felszerelése után van 2700 lumen. Az anyag költség 8010.- birodalmi forint volt. Ha érdekelnek részletek tanácsok írj egy privit.
2017. máj. 1. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!