Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Vemhes a guppim vagy hasvízkóros?

Vemhes a guppim vagy hasvízkóros?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 2-3 napja megnőtt a nőstény guppim hasa. Arra gondoltam, hogy vemhes, de olvasgattam kicsit az interneten és láttam, hogy vemhesség esetén megjelenik egy sötét folt az ivarszervnél. Ez az én guppimnál nem igazán látható, illetve már tényleg óriási a hasa. Nem lehet ez hasvízkór? Bár ha az, akkor nem igazán értem az okát.160 literes akváriumban tartok 6 nőstényt és 2 hímet jó szűréssel, kb 6 hónapja beállt vízzel. Szerintetek vemhes vagy beteg?
2017. máj. 3. 17:38
 1/6 A kérdező kommentje:
2017. máj. 3. 17:53
 2/6 A kérdező kommentje:
2017. máj. 3. 17:56
 3/6 A kérdező kommentje:
2017. máj. 3. 17:58
 4/6 anonim ***** válasza:
Ne haragudj így kivett állapotban nem látszik igazán, és halat sose vegyél így ki a vízből ha nem muszáj! Próbáld meg vízben lefényképezni ahogy normálisan úszik. A hasvízkor jele hogy a pikkelyei elállnak még, ettől tudod megkülönböztetni a vemhességtől. Egyébként látszik neki valamennyire a folt, de tényleg nagy a hasa, gyanúra ad okot, de táplálkozási-emésztési problémái is lehetnek.
2017. máj. 3. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
Az első link valami vírus... Szerencsétlen egy flotás vagy, ne nyomjatok rá....
2017. máj. 3. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Csak 1 percre vettem ki, hogy tudjak róla képet készíteni. Először vízben próbàltam, de nem ment. Szerintem is hasvízkór. Kicsit már kezdenek birzolódni a pikkelyek. Egyelőre elkülönítettem a többi haltól egy 50 literesbe.
2017. máj. 3. 19:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!