Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Aranyhal mellé milyen halat...

Aranyhal mellé milyen halat érdemes venni? Lehetőleg hideg vizit szeretnék mellé.

Figyelt kérdés
2017. máj. 5. 17:32
 1/8 anonim ***** válasza:

Ezt így látatlanba nehéz megmondani. Mekkora az akvárium milyen szűrője van és hányan vannak?

Egyébként az aranyhalat nem igazán szokták társítani.

2017. máj. 5. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Aranyhal mellé aranyhalat szokás tenni, méretben hasonlót.

Ha kisebbet teszel be, a nagyok meg eszik. Ha nagyobbat, akkor ők csipkedik a kisebbeket.

2017. máj. 5. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Tóban, vagy akváriumban?

Akváriumban nem ajánlok semmit mellé, csak aranyhalak legyenek.

Tehetsz be csigát és növényeket.A halak úgyis zabálják a növényeket, nem fog feltűnni a csiga is, hogy eszi.:) De kicsit változatosabb lesz így.

Tóban lehet más halakat rakni melléjük, ha elég nagy, akkor nem fogják egymást bántani valószínű.

Egy akváriumban viszont vacsi lenne a kisebb halakból.

2017. máj. 5. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szivárványos csellékkel próbálkozhatsz, esetleg nagyobb akváriumban(600+ liter) vagy tóban vörösszárnyú keszeg arany és sima változata, illetve aranycompó jó lehet.
2017. máj. 5. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Salx Narval ***** válasza:
Semmilyent. Annyi szín és formaváltozata van teljesen értelmetlen dolognak tartom más halakkal társítani akváriumban és kisebb tavakban.
2017. máj. 6. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
200 literes az akvárium szűrővel fűtővel vilagitásal növényekkel apró színes köves aljzattal szetben vettem az eladó ajánlásával szóval pasz a márkát illetően de nem is foglalkoztat mert én csak azért akartam mert tilos a házi állat de a halat megengedte a tulaj jelenleg 2 fátyol farkú aranyhalacska van benne kb 4-6cm-esek 3 hónapja vannak még 1-2 cm-esek voltak vásárláskor. A sárga a kisebb ő kb 3-4 cm a nagyobb 6-7 cm de szeretnék mellé valamilyen halacskát aki 20-22 fokos vízben elvan az aranyhalaimmal. Több aranyhalnak kicsi lenne az akvárium Bettán gondolkoztam de ha jól tudom azoknak 25-26 fok az ideális ami az aranyhalaim kárára menne amit meg nem akarok ezért is szeretném tudni hogy mivel tarsithatnám őket... van 1 alma csigám de többet nem akarok. Esetleg a 60 literes gömb akváriumot beüzemmelném de akkor viszont csapat halat tartanék akár meleg vizit is de nem tudom mit lehetne benne tartani... annyit hozzá tennék hogy nem Magyarországon élek és itt a kereskedések többségében gömb akváriumban vannak a halak. Anno 1 guppit tartottam benne amikor elutaztam a barátnőm túl etette és sajnos 2 hét múlva meghalt 😣
2017. máj. 6. 12:22
 7/8 anonim ***** válasza:

Jó tanács:

200 liter, egy pár aranyhalnak még elmegy, kint nem tudom hogy hogy rakják össze a szetteket, de Mon nagy rakás semmit kapsz borsos áron szett gyanánt. Ne akarj több halat beletenni, mert túl lesz népesítve az aksid. Az aranyhal, nagyon terheli a vizet, a jó szűrő elengedhetetlen, a változatos kajával együtt.

Az aranyhalat akváriumban nehéz nevelni, rengeteget kell gondozni, hogy megfelelően fejlődjön.

Gömb akváriumba a halak megbolondulnak, Mon gerinces állatot törvény szerint nem is lehet beletenni, hamar elpusztulnak. Én a gömb aksiban karanténoztatom a frissen vett növényt a szoba ablakban.

Ha több halat szeretnél tartani, 200 liter már nagyon sokféle kisebb méretű édesvízi halnak megfelel, amikből már rajt is lehet venni. Ők is színpompásak, gondozni kell őket, és az aranyhalhoz képest, gyerekjáték a felnevelésük.

2017. máj. 6. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Salx Narval ***** válasza:
Én elhiszem, hogy most hiányérzeted van hiszen 200-literben elveszik az a 2 pici hal de 1 év elteltével már jóval nagyobbak lesznek és látványosan nőnek tovább. Másképp fest majd a 2 db 15-20cm aranyhal.:D Nem, szabad ebbe az akváriumba mást tenni max még egy aranyhalat elbírna ha jó minőségű külső szűrőt is veszel valamint hetente csinálod a 30% vízcseréket de szerintem is elég ez a kettő. Nézd, el is ajándékozhatod őket ha mozgalmasabb, színesebb akváriumot szeretnél de ez miért ilyenkor jut eszedbe? Ha mégis úgy döntesz, hogy megválsz tőlük és mást akarsz helyettük kicsit jobban gondold át a dolgot mielőtt össze vissza vásárolnál. A gömb akvárium nem alternatíva ezek az edények nem alkalmasak felelős haltartásra, max ivadéknevelésre, vagy szükség esetén karanténozásra,növénynevelésre. Esetleg garnéláknak, csigáknak jó lehet.
2017. máj. 7. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!