Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen összeállítást ajánlanátok?

Milyen összeállítást ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Úgy gondoltam, hogy vennék egy 54 literes akváriumba 6-8 guppit, egy pár mézgurámit és még valami algaevő halat.Ez így jó lesz vagy valamit hagyjak ki estleg kevesrbbet rakjak? Légyszíves ne szóljatok le ha rossz az összeállítás.Még kezdő vagyok ezért jöttem ide kérdezni.

2017. máj. 8. 21:16
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha az algaevő alatt az ancira gondolsz akkor ő biztos hogy kilóg a sorból, hiszen száz litertől lehet tartani egy párt, nagyon nagyra nőnek.

A mézgurámi jó, a legkisebb gurámik egyike és párban már tartható. A guppik is jók szerintem így.

2017. máj. 8. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Jaj és a mézgurámi nagyon szereti a jól benövényesített helyet, mert szeret bujkálni, úgyhogy gazdagon növényesítsd az akváriumot!
2017. máj. 8. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ és ha panda páncélosharcsát raknék bele algaevő helyett ?
2017. máj. 8. 21:31
 4/6 anonim ***** válasza:

Igazából a páncélosharcsákat 60 litertől ajánlják, mert rajban szeret lenni ezért 5-7-et minimum érdemes belőlük tartani. (Egyébként nekem is vannak pandák meg albínók, nagyon helyesek csak nálam majdnem száz literben vannak.)

Itt nézelődhetsz, hátha lelsz valami kisebb akváriumba való harcsafélét, ez az oldal nagyon hasznos tanácsokkal lát el: [link]

Vannak itt törpe páncélosharcsa félék, ők már tarthatók 40 litertől is, nagyon nagy a választék náluk.


A halak összlétszámánál úgy számolj, hogy 5-6 cm-es halak esetében halcentiméterre számolj két liter vizet, de minimum egyet.

2017. máj. 8. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

No, akkor kezdőként megkapod az akvagurus kötelező olvasmányokat te is:

- [link]

- és [link]


54 literben én továbbra is nano halakban gondolkodnék: gyöngydánió, parázslazac, Boraras fajok, a 3 törpe páncélosharcsa faj (Corydoras pygmaeus, C. habrosus, C. hastatus), aprócska garnélák pl. cseresznyegarnéla és picurka csigák (süncsiga, hagymacsiga, zebracsiga - mind remek algaevő). Guppi még vállalható, akár a mézgurámi is.

Viszont amint látod, 54 literben elég limitáltak a választási lehetőségeid. Érdemes lenne elgondolkodni egy nagyobb akváriumon meg szétnézni a boltban, hogy milyen halak tetszenek, nehogy későn jöjj rá, hogy basszus, ennek, ennek meg annak is túl kicsi.

2017. máj. 9. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
inkább endler guppi, a mostani guppyk selejtek. abból mehet 10 hím is meg egy csapat panda corydoras. ha nem ilyen mütyür szetthez tartozó kis belső szűrőd van, ha igen akkor az elején cseréld le, mert nem lesz elég.
2017. máj. 9. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!