Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez dara kór vagy valami más?

Ez dara kór vagy valami más?

Figyelt kérdés
Adott egy 200 literes aksi 2 darab 4 nappal ezelőtt vásárolt fátyolfarkú aranyhallal. Szűrő, melegítő, világítás növényzet igazából minden van ami kell.Reggel úgy vettem észre mint ha kezdenének leválni a pikkelyeik ezért nagyon megijedtem de most bárhogy nézem tökéletesen rendben vannak és épp a pikkelyűk is. ez lehet valami betegség vagy én néztem el valamit nagyon aggódok értük. egyébként Aktívak úszkálnak és az étvágyuk is rendben van az ürülékükkel sincs gond.
2017. máj. 8. 21:37
 1/9 anonim ***** válasza:

Hány fokos a víz?

Az aranyhal 18-22 fokos vizet szereti,

200 literben erős szűréssel, jó vízhővel változatos kajával egy darabig jól ellesznek. Szerintem te néztél be valamit, a betegség nem múlik el magától.

2017. máj. 8. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
20-21 ennél soha nem fűtöm fel jobban a szobám is 20-22 fokos szóval szobahőmérséklet bár tegnap nem voltam itthon nap közben így fűtés nélkül voltak 14 fokos volt a vizük amikor bekapcsoltam náluk a fűtést. Ez lehet a baj?
2017. máj. 8. 21:47
 3/9 anonim ***** válasza:
A fűtőnek pont az a lényege, hogy a beállított hőfokon tartja a vizet, ha otthon vagy ha nem. A hirtelen hőingadozást egyik hal sem szereti.
2017. máj. 8. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Este fűtöm a szobát ezért a fűtőt lekapcsolom a probléma az hogy elfelejtettem vissza kapcsolni...
2017. máj. 8. 22:15
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem kell kikapcsolni a fűtőt. Beállítod és úgy hagyod. Akkor fűt amikor kell.

Az enyém non stop megy (26 fokkal nem aranyhalat tartok), és soha nem volt semmi baj.

2017. máj. 8. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Salx Narval ***** válasza:
Fix fűtőd van, vagy mi az oka annak, hogy kapcsolgatod? Az automata fűtést viszont nem kell kihúzni, lekapcsol az magától, ha elérte a beállított hőfokot, ill be ha érték alá hűlt a víz. Még az a szerencse, hogy aránylag nagy víztömegről van szó így azért volt némi idejük alkalmazkodni a 4-5 fokos hőingáshoz. Ne csinálj ilyent mert komoly stresszt okozol vele. Sokkal alacsonyabb és sokkal magasabb hőfokot is elviselnek gond nélkül de a hirtelen nagymértékű változástól akár el is pusztulhatnak. Egy nap max 1-2 fokot emelkedhet ill süllyedhet a hőmérséklet fokozatosan. Hirtelen hőmérsékletváltásnál 1-fok az ami még nem okoz gondot.
2017. máj. 9. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
úgy tudom az aranyhalak pont bírják a nagy hőingadozást, sőt akkor szaporodnak mikor hajnalba viszonylag gyorsan lecsökken a hőmérséklet, de ettől függetlenül felesleges használnod, igaz a tévhittel ellentétben nem hidegvizű halak, van valami tudományos kifejezés a hőmésréklet igényükre, de most meg nem mondom. inkább a vized lehet rossz, nem tudni semmit a vízcseréről, a bejáratásról. simán lehet ammónia.
2017. máj. 9. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
illetve a szűrésről , még vizet elvileg nem kellett volna cserélned,h ha betartottad a 3 hetes bejáratási időt.
2017. máj. 9. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Salx Narval ***** válasza:
Szerintem valamit elnézhettél a hirtelen hőmérsékletváltozást semelyik hal nem viseli jól, persze sok ember, sok vélemény.:D Az ívás kiváltására szokták kis ütemben lehűteni a vizet 10-12 fokra és 1 hét utána fokozatosan emelik, ez változás a tavaszi felmelegedést hivatott utánozni. Ezt én is csak olvastam még sohasem próbálkoztam ilyennel de itt is folyamatos lassú hőmérsékletváltozásról írtak nem hirtelen teszik 20 fokról a 10-12 fokos vízbe.
2017. máj. 10. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!