Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mekkora áramlást bír el egy...

Zolka99 kérdése:

Mekkora áramlást bír el egy 112 literes medence?

Figyelt kérdés

112 literes akváriumomban régebben egy Aqua Nova NCF-600 szűrőt használtam.Egy kis szünet elteltével úgy döntöttem, hogy újra üzembe helyezem, de az NCF-600 helyett szeretnék egy nagyobb teljesítményű szűrőt, mert volt ahol pangott a víz, nem volt megfelelő sodrás.Mekkora az a legnagyobb vízforgatás, ami még "egészséges" lenne?

Nem tudom még, hogy kik laknák az aksit,


Köszi


2017. máj. 9. 20:24
 1/3 anonim ***** válasza:
Az áramlást az akváriumban tartott állatok igényeihez kell igazítani. A szűrőt úgy kell beállítani, hogy egy kicsit fodrozza a vízfelszínt. A szűrőnél minél több az egy óra alatt megforgatott víz mennyisége annál jobb.
2017. máj. 10. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Akár egy 2500-3000 l\h "vízhozamú" szűrő is megfelelő lenne, ha amennyiben a halak kisebb áramlást igényelnek, növelném a befolyó ág keresztmetszetét vagy úgy helyezném el, hogy ne kavarja annyira a vizet? Vagy úgy is túl nagy áramlást keltene?

Későbbi bővítés miatt érdekel egyébként.

2017. máj. 10. 12:35
 3/3 anonim ***** válasza:
A kifolyó ágra lehet rakni esőztetőt, elosztja az áramlást vagy mindegyik szűrőn van egy csap amivel lehet szabályozni a megszűrt víz mennyiségét.
2017. máj. 10. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!