Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ti mit tennétek ha el akarnák...

Ti mit tennétek ha el akarnák venni az akváriumotokat?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Apu úgy döntött hogy elveszi az akváriumomat.Jó, lehet hogy nem kellet volna bent felejtenem a csövet az akváriumba vízcserénél. Felhívott a barátnőm és úgy felejtettem a csapot. Pedig csak kicsit dumáltunk, apu szerint elúsztattam a házat, pedig nem is. Csak a szobámat egy kicsit. Igaz onnan le ment a garázsba a víz. Ezt még benyelte apu csak most meg azt történt hogy véletlenül a külső szűrőm csövénél lett baj és leeresztett az 520 literes akimból annyit h épp a halak vízben maradtak. Igazából addig amíg a szűrő csöve beért eltünt a víz, nyilván már megint a szobámban és onnan a garázsba.

Nem tudom mitévő legyek, apu nagyon berágott.

Ti mit mondanátok a szüleiteknek hogy ne vegyék el az akitokat????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

14/lány



2017. máj. 13. 12:56
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
76%
Tőled jogosan veszi el. Egy 14 évesnek több esze is lehetne. Semmilyen állatot nem bíznék rád ezek után.
2017. máj. 13. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
100%

Az első slagos történet valóban teljes mértékben a te felelőtlenséged, teljesen jogos a felháborodása, de látod még megbocsátotta pedig te voltál a hibás.

A második a szűrő csövével nem feltétlenül a te hibád (nem tudom pontosan mi lett vele, kilazult? kilyukadt?) viszont az volt az utolsó csepp a pohárban, vagyis ez esetben a garázsban. Ha belegondolsz ennyi víz nagyon nagy kárt tud okozni, hiszen nem csak a te szobádat, szőnyegedet, parkettádat, te festésedet és esetleg műszaki cuccaidat, bútoraidat teszi tönkre, de a garázs mennyezetét és falait is festeni kell, és kitudja hogy ott mit tett még tönkre.


Én híve vagyok a gyerekek felelős állattartásának, de egy ekkora akvárium nem való szerintem neked ha ilyesmire nem tudsz megfelelően figyelni hogy a csövet ne hagyd benne vagy hogy a műszaki felszerelést megfelelően karban tartsd.

2017. máj. 13. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 A kérdező kommentje:
Aha mert csak egy 14 évesnek lesz gubanc a szűrőjével. Mert veled véletlenül se fordulhat olyan elő h a szűrődnél probléma adódik.
2017. máj. 13. 13:04
 4/39 anonim ***** válasza:
:D Valahogy jóvá kellene tennned, az okozott kellemetlenséget. Esetleg leülni beszélgetni vele, elmondani, hogy sajnálod, megpróbálni kompromisszumot kötni vele, hátha megenyhül. Esetleg érvelni tudnál, hogy miért fontos neked az aksi.
2017. máj. 13. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
Kettes vagyok, nem figyeltél arra amit írtam. :D Azt írtam hogy a bennfelejtett cső a te hibád, a szűrő nem az, viszont a szűrő volt az utolsó csepp apádnál, mert ő csak annyit látott hogy már megint megúszott a ház, és nem érdekelte szerintem már hogy miért.
2017. máj. 13. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 A kérdező kommentje:

2-es!!! a 1-esnek válaszoltam nem neked. Ne értsd félre. Tudom hogy hibáztam, a szűrőnél is mert regeneráltam a gyantámat ezért szedtem szét. Valszinű ekkor lazulhatott meg a csöve. És apu szerint nagy károkat okoztam. A fecsegős vízcserénél ki kellet cserélni a szalagparkettát is a szobámban. Most is púposodik. Ebből lesz kapsz aszem.

Érvekre apum nem hallgat, nemtok olyat mondani ami meghatná.Pedig kitűnő tanuló vagyok és ezek miatt a bakik miatt így megbüntet. Belehalok ha elviszi a tropheusaimat.

2017. máj. 13. 13:44
 7/39 anonim ***** válasza:
50%
Én nemcsak a szűrő miatt mondtam. Túl felelőtlen vagy akváriumhoz. Az pedig, hogy kitűnő tanuló vagy, az alap, mivel neked a tanulás a munkád. Nem szívességet teszel a jó tanulással, hanem a kötelességedet teljesíted. Apudnak pedig elég ellenérv a kár, amit a víz okozott. Nem érvelgetned kellett volna, hanem felelősen állatot tartani.
2017. máj. 13. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
100%

Az a nagy, büdös krumplis tészta, hogy apukádnak igaza van, csak nem azért, amiért te gondolod. Nekem ebből a kérdésből az jött le, hogy iszonyatosan szar a hozzáállásod: magasról szarod le a hogy mennyi idegeskedést, milyen anyagi károkat okoztál a szüleidnek a "kis bakijaiddal". Amíg ezt nem fogod fel és nem változtatsz drasztikusan a hozzáállásodhoz, tényleg túl éretlen és felelőtlen vagy egy akváriumhoz.

Tényleg nem azon kellene paráznod, hogy a púposodó parkettáért, hanem hogy ezzel mit okoztál a szüleidnek.


Szóval én a helyedben most leülnék egy bögre teával a kezemben az akváriumom elé és alaposan elgondolkodnék a fentieken.


U.i.: Az, hogy kitűnő tanuló vagy, ebben az esetben semmit nem jelent. Egy kitűnő tanuló is lehet felelőtlen, éretlen, nyegle, hisztis stb. mint ahogy egy gyengébben teljesítő diákból is lehet jó szakember, felelős állattartó, jó apa vagy anya stb.

2017. máj. 13. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
Már bocsi, de hogy jön ide a felelős állattartás?? A csapos dolog valóban az ő hibája, de ennek semmi köze a felelőtlen állattartáshoz. Egyszerű "baleset", az élet bármilyen terén megtörténhet... A szűrő nálunk is csinált áztatás, ez bárkinél megtörténhet sajnos. Ettől még nem felelőtlen állattartó. Az a szerencse,hogy a halaknak maradt víz.
2017. máj. 13. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
87%

Apádnak teljesen igaza van.

Itt is kezdődik a felelős gondolkodás, hogy bevállalsz-e (jelen esetben bevállaltatsz-e a szüleiddel) egy 500 literes aksit és az ezzel járó kockázatokat.

Én felnőtt létemre max. 60 literest vállalok be, pont azért, mert BÁRMIKOR, BÁRMI történhet, a te hibádból vagy nem, az eredmény ugyanaz: ennyi vízzel iszonyatos károkat lehet okozni!

Szép tud lenni egy ilyen nagy aksi, és persze egy kisebben a választható fajok száma is korlátozottabb, de a kockázatokat is mérlegelni kell!

(Ezzel most nyilván nem azt mondom, hogy a nagy aksi felelőtlenség, csak azt, hogy mindenkinek magának kell eldöntenie (jelen esetben pedig a szüleidnek, akiknek kárt okozol), hogy mi az a kockázat, ami még belefér.)

2017. máj. 13. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!