Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Nagyon szeretnék majd egy...

Nagyon szeretnék majd egy akváriumot,100 literesre gondoltam. Külső szűrővel, rendes világítással stb. szóval nem alacsony teljesítményű, gagyi tartozékokkal kb. mennyivel fogja megdobni a villanyszámlát?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy ilyet ugyanúgy tilos kérdezni, mint hogy mennyibe kerül egy csivava :D

De mivel nem én fizetem a számlát, ezért szeretném tudni, hogy mire számíthatok, mielőtt apámtól kapok fejmosást. Köszi!


2017. máj. 16. 20:28
 1/4 A kérdező kommentje:
Utánanéztem, valaki egy másik kérdés alatt alaposan kiszámolta a teljesítmények alapján a saját, 250 literes akváriumára a fogyasztást, arra jött ki ~ 3000 Ft. Az semmi :D
2017. máj. 16. 20:33
 2/4 anonim ***** válasza:

Ez így van, de nagyban függ az általad használt elektromos készülékektől. Én 140 literre fizetek olyan 2000 rel többet kb.

De már nálam is folyamatban van egy nagyobb, ahogy számolgattam, 500 literre fogunk 6-8 ezerrel többet perkálni.

2017. máj. 16. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Én ennél nagyobbat még évekig nem fogok venni, azt biztos. Nem is tudnám hová tenni :)

Ha tetszeni fog a dolog (a lelkesedés adott:), akkor talán pár év múlva lesz ennél nagyobb akváriumom.

De ez a költség így nem sok.

2017. máj. 16. 21:14
 4/4 anonim ***** válasza:
nekem 600 literes és kb 3000 el több. 2x58 w t8 neon, napi 6-7 órába. meg 2 db tetra 1200 az valami 20 -22 W 0/24 ben, meg a fűtő 300 w ami 5-6 óránál többet nem hiszem ,h megy, meg egy 4,5 w os áramoltató.
2017. máj. 17. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!