Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A kárász megél olyan öntözőgöd...

A kárász megél olyan öntözőgödörben, amibe egy kis termálvizet engednek?

Figyelt kérdés
Maga a tó ideális élőhelynek tűnik, 3-4 méter mély, kb 10x10 méteres. Csak az az egyetlen gond(?), hogy termálvíz van beleengedve. A vize feketének tűnik, vödörbe merve erősen barna. Azonban nem meleg a víz, ideális hőmérsékletű, télen folyik csak bele termálvíz. Meg tudnak itt élni kárászok? Lehet fogyasztani az ebben a tóban levő halakat, ha megélnek?

2017. máj. 17. 22:36
 1/5 Salx Narval ***** válasza:
Valószínűleg megélne de nem igazán szeretik a mély vizet, 1-1,5 méteres vízben jobban éreznék magukat de szerintem ezzel nem lesz gond. Sok termálvízzel táplált tavunkban, csatornákban és holtágakban, sőt szikes mocsarakban is megtalálható jól alkalmazkodik, szerintem ezzel sem lesz gond. Ami a fogyasztását illeti nem hinném, hogy mérgező anyag lenne alapból a vízben de mivel öntözőgödröt írtál feltehetően növénytermesztéssel foglalkoznak a környéken, így előfordulhat, hogy permetszer kerülhet a levegőből ill, szivároghat a talajból a tárolóba.
2017. máj. 18. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ahogy az előző írta. Majd mindenhol meg él a kárász. Van 3 kerti tavam, a legkisebb 1 köbös, abban is vidáman élnek, szaporodnak. Permetező, növénykezelő szereket meg egyik hal sem nagyon viseli el. Egy minimálisat, elviselnek.
2017. máj. 18. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Az a helyzet hogy régen volt csak öntözőgödörként használva, már jó ideje csak a kb fél-1 km-re lévő fóliákból vezetik oda a termálvizet, ami fűti a fóliákat. A permetszer szerencsére nehezen jut oda a levegőből, mert piszok sűrű nádas, és magas fák veszik körül.

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! :) Jöhet több is!

2017. máj. 18. 07:38
 4/5 anonim ***** válasza:
45%
Állítólag már nem használhatnak olyan szereket amik károsak,de ha igen és bebizonyítod hogy káros rád vagy bármi másra akkor fel lehet őket jelenteni is.
2017. máj. 18. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

4 Még sok olyan hivatalos szer van, ami a halakra, méhekre ártalmas. Én, a saját tavam körül is permetezek fákat. Az minimális. Akkor van baj, ha bele öntik, abba mossák ki a tartályt, vagy talajvíz gyűjti és bele mossa a tóba.

Abba a tóba, simán pontyokat is lehet. Nekem, 13x5x1,6 méteres tóban vannak 2-3 kilós pontyok, kárászok, törpék, keszegek. Tudomásom szerint, semmi mérgező nincs a termálvízbe.

2017. máj. 18. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!