Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A mai napon vettem egy alga...

Robii077 kérdése:

A mai napon vettem egy alga evőt. Mondták hogy milyen de nem maradt meg a fejembem. Mondtak hogy 2 naponta 1-2 szem alga tablettát adjak neki. Miért nem eszik?

Figyelt kérdés
Prbáltam neki oda dobni ahol van de sztm nem vette észre vagy nem tudom.... Egyébként most egy 70 literes akváriumban van 3 kisebb aranyhallal... De csak ideiglenesen hiszen a napokban jön meg 200 literes akváriumom.... Légszives segítsetek!!

2017. máj. 22. 22:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Keress képet róla neten hogy milyen és többet tudunk segíteni.

Egyébként ne csodálkozz hogy ma még nem eszik ha ma hoztad, stresszes, kell hagyni hogy lenyugodjon, holnap próbáld újra, előbb utóbb enni fog. Nekem több napba tellett mire az ancik nekiláttak a tablettás kajának.

Segíthet ha este adod neki a tablettát, az ilyen halak általában éjjel aktívabbak.

2017. máj. 22. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Az aranyhalak mellé nem való az anci, ha arra gondolsz, mint algaevő.

Az anci éjjel aktívabb, tehát akkor kell etetni, az első időben normális, hogy nem látod táplálkozni, próbálkozhatsz főzött bio uborkával, répával. Éjszakára beteszed az aksiba reggel pedig kiveszed a maradékot. Ezen kívül az emésztésüknek jót tesz a szőlőtőke célszerű betenni neki.

Aranyhallal nem igazán tartható, az ancinak magasabb vízhőfok kell.

2017. máj. 22. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Egy biztos hogy nem Anci!! Holnapra megnondom milyen de koszonom a valaszokat ezek is nagyon hasznosak!!
2017. máj. 22. 23:57
 4/11 A kérdező kommentje:
Még azt elfelejtettem hogy van 2 db pakisztányi díszcsík.
2017. máj. 23. 00:01
 5/11 anonim ***** válasza:
Nagyon rossz a halak társítása szerintem, gondold át még egyszer a dolgot, hogy melyik irányban akarsz halat tartani. Az aranyhallal van a több macera és kevésbé lehet velük szép akváriumot összerakni.
2017. máj. 23. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
70 literbe ilyen halak? Állatkínzás... Miért nem először megfelelő akváriumot veszel aztán az élőlényeket? A társítás totál dilettáns.
2017. máj. 24. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Mondom hogy a napokba jon meg a nagyobb aksi!! Ez csak ideiglenes
2017. máj. 24. 16:07
 8/11 anonim ***** válasza:
De akkor se lesz jó ezeknek a társítása, nem azonosak az igényeik.
2017. máj. 24. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Akkor kitől kéne megvállnom?
2017. máj. 24. 20:07
 10/11 anonim ***** válasza:

Teljesen mindegy, hogy ideiglenes e akkor sem lesz jó.

Neked két akvárium kell, egy 200 as az aranyhalaknak, és egy 100 as a többinek.

Az aranyhalat alacsonyabb vízhőn kell nevelni, a vízterheléséről már nem is beszélve, erős szűréssel.

Ha meg is jön a másik aksi, még további két hétig "üres járaton" kell járatni, mire lakható körülmények lesznek a halaknak.

A nem megfelelő tartási körülményeknek köszönhetően, legyengül a halak immunrendszere, megbetegednek és elpusztulnak. Nem kötekedni akarunk, hanem segíteni megelőzni a kudarcokat tanácsokkal.

Egy kicsit utána kellene olvasnod, legalább a kinézett halak tartásának.

2017. máj. 24. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!