Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A problémám hogy ecset algám...

A problémám hogy ecset algám van de nem tudom hogy míért mit rondhatam el? Mivel lehetne eltüntetni az algát?

Figyelt kérdés

150 liteses akvárium

Aqvanel fan2 plus szürő 2hetente aki vizbe pucolom

Sera 300watos víz melegitő 25 fokos víz

Heti 30% os víz csere

Nővényes fénycső 28 watos



2017. máj. 28. 23:05
 1/4 anonim ***** válasza:

Kevés és nem megfelelő színhőmérsékletű világítás+ elégtelen szűrés.


Az is esélyes, hogy túl is van telepítve az akvárium, jó lenne ha leírnád mi van benne.


Eltűntetni a szűrés és világítás rendberakásával és növényültetéssel lehet illetve ha szükséges, akkor a lakók létszámát is redukálni kell.

2017. máj. 28. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Salx Narval ***** válasza:
Ha sok a hal és kevés a növényzet akkor ez a szűrő szerintem kicsi 150-literre. Ha 2 hetente takarítani kell az a víz terheltségre utal. Ne csak vizet cseréj hetente hanem a talajt is porszívózd át.
2017. máj. 29. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Átt van porszivozva meg elég tiszta a víz 7db neonhal 15darab guppi 3 sisak csiga egy anci meg kb 25 darab garnéla rák

[link] igy néz ki és ilyen az alga [link]

2017. máj. 29. 18:12
 4/4 Salx Narval ***** válasza:
Ez így nem vészes, mivel az öreg leveleken van érdemes lenne levágni tőből azt a pár levelet és a növényt gyökértáppal kicsit megtolni. Valószínűleg az új leveleken már nem jelenik meg ha megfelelő ütemben fejlődik. A többi növényke gyökérét is kicsit megtápozhatod tőzegtablettával, vagy táprúddal. Mikró tápot és carbót használsz?
2017. máj. 29. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!