Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Maylandia Lombardoi szaporodása?

Maylandia Lombardoi szaporodása?

Figyelt kérdés
1680 literes (300*80*70cm)akváriumban Lombard sügér együtt tartható tropheusokkal? A tropheusok nem eszik meg saját ivadékaikat, simán bent hagyom a közös akváriumban a forgató nöstényeket, és a kicsik is szépen együtt nönek a nagyokkal, megmarad majdnem az összes ivadék. A kérdésem az lenne hogy a ha raknék be melléjük Lombard sügéreket, amik ha jól tudom ugyanúgy növényevök és a vízparaméterrel szembeni igényeik is megegyeznek a tropheusokkal, ugyanúgy megmaradna a tropheusok szaporulata? A közös akváriumban cseperedö ivadékokat megeszik a Lombard sügérek? Vagy mivel növényevök ezek sem bántják sem a saját sem màs kishalakat mint a tropheusok és a közös akváriumban megmaradnak az ivadékaikkal?

#szaporítás #Lombard sügér
2017. máj. 28. 23:06
 1/5 Salx Narval ***** válasza:
Egy ekkora akváriumban nem hinném, hogy gondot okoznának csak alakíts ki sok barlangot, bújót, esetleg növényzet is mehet ha tetszik. Szerintem bármelyik afrikai sügér bekapná az 1cm-es ivadékot ha az útjába kerülne de nem tapasztaltam, hogy konkrétan vadásznának a kicsikre. Nálam jóval kisebb helyen és eléggé vérmes halak között is sikeresen felnőnek a kicsik 300-liter sok növény, sok barlang, tűzsügér, vérvörös tarkasügér, rot-rot, aranysügér, nyasszai, még a legfélénkebb aranysügér ivadékai is gond nélkül felnőnek. Az a lényeg, hogy a nőstényeknek legyen elég bújóhelye, nálad ez simán megoldható szerintem.
2017. máj. 29. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi
2017. máj. 29. 14:45
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
miért kell elrontani az összképet és keverni a Tavak halait? magas fokú kontárság... mellesleg simán levadászhatják, a tropheus a másik tropheus változat ivadékát is levadászhatja...
2017. máj. 30. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Salx Narval ***** válasza:
Sok akváriumban még a halak származási helye sem azonos. Nálunk legalább azonos kontinens egymáshoz közeli helyeiről származó rokon fajok vannak együtt. Kontárság lenne?, lehet, de azért nézd el nekem, nem a konkrét biotóp kialakítás volt a cél. Ez csak egy vegyes díszakvárium afrikai sügérekkel balatoni kövekkel, gyökerekkel, drávai talajjal és mindenféle helyről származó növényzettel. Azt már félve írom le, hogy még egy öreg anci is lapul valahol a kövek között.:D Amúgy igazad van, ha ezek kihalnak még van 3-4 évük akkor tavat választok megígérem.
2017. máj. 31. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Tropheusoknál nem tapasztaltam hogy levadásznák más alfajok ivadékát.

Nálam sem biotóp kialakítása volt a cél.

Különbözö színek szerint és azonos táplálékigényü és azonos vízparamétert igénylö halakat válogatok össze.

Azért akarok berakni lombardoit mert kékek a nöstényei, igazán szép kék-világoskék tropheus nincsen,jól fognak mutatni a sárga-fekete ikolák, narancs-fekete pembák mellett a kék lombardoik.

2017. jún. 1. 16:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!