Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit csináljak a neonhallal?

Westside13 kérdése:

Mit csináljak a neonhallal?

Figyelt kérdés

60 literes aksim van, amiben sajnos igen tudom, nem ajanánlott a neonok tartása (60 centi hosszu csak), viszont sajnos erre nem készültem fel és neonokat akartam tartani. Lehet emiatt, lehet nem emiatt de végül elpusztulgattak, úgyhogy összesen maradt 1 neon és 2 razbóra. A razikat megtartanám, viszont az aksit fel szeretném tölteni. Viszont nem lenne egészséges, ha a neon mellé vennék társakat mert nem éreznék magukat jól, ezért gyorsan pusztulnának, igaz?

Ezért elgondolkodtam, hogy akkor hanyagolnám őket, viszont sajnálom azt az 1 neont... azon gondolkodtam, szegényt eutanáziában részesíteném, így nem szenvednének másik neonok mellette, és valószínűleg neki is jobb lenne.


Mit gondoltok róla?



2017. jún. 22. 16:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Nem a legoptimálisabb a 60 cm, de önmagában általában nem ok a pusztulásra.

Jó lenne kideríteni a tényleges okot bármiféle új hal megvétele előtt.


Növényzet? Környezet? Vízparaméterek? Szűrés?

Tünetek?


Razbóra milyen? És mennyi volt? AZok is pusztultak?

2017. jún. 22. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Jó kérdés első, de kizárt dolognak tartom, hogy az illető tisztában lenne az akvárium kért fontos paramétereivel. Inkább az "összevetetem ami a neten megtetszett és majd lesz valahogy" a sanszos, neki aztán mindegy a halak sorsa.

Ha az ember tisztában lenne azzal, hogy ez nem egy olcsó hobbi (csak a lelketlen kereskedelmi szemléletű kereskedésekben adnak el alkalmatlan felszerelést szaktudás nélkül), rögtön elmenne a kedve tőle.

[link]

Amíg ebből le nem vizsgázott valaki és nem rendelkezik a megfelelő felszereléssel, ki sem adnék neki élőlényt.

Bocs kérdező.

A halat ajándékozd el.

2017. jún. 22. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Azt gondolom, hogy vidd be a megmaradt neont állatkereskedésbe, legalább az esélyt megadva neki.
2017. jún. 22. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

60*30*32-es az aksi, 7 wattos Trixie szűrő, 200l/h

Sűrűn beültetett növényzet, ablakhoz közel van az aksi, de nem algásodik. 21 fokos hőmérséklet, a PH-t sajnos nem tudom, sima csapvízet használok, gondolom 6,5-7 lehet.


2 db ékfoltos razbóra, ők kezdetektől, azóta is vidáman elvannak.


Mikor telepítetten a neonokat, sajnos nagyon tapasztalatlan és buta voltam, a csapból rögtön hoztam is a vízet. 5 neon járta meg (itt 99% biztossággal állítom, hogy ez volt a baj) , 3 maradt, ők egy 6-7 hónapig vígan elvoltak. Utána nemrég a szűrőm befuccsolt, és egyszerűen nem tudtam venni másikat így balga hiba, nem volt 2-3 hétig szűrő. Újabb 2 neon bánta. 1 maradt, szűrő újra van, most próbálom tapasztaltabban a hibákat kiküszöbölni és az akváriumot meggyógyítani (belső szűrő van, a szivacsot a régiből tettem át, mindvégig bent volt a vízben).


Szeretem a neonokat, de úgy tűnik ne az én halaim és nem akarnék többet belőlük megölni.

És szerintem az akvárium méretei sem jók nekik.


És köszönöm a segítséget :)

2017. jún. 22. 17:23
 5/13 A kérdező kommentje:

A probléma ott volt, hogy a felszerelés a nagyanyámé volt, és a neonok évekig tökéletesen elvoltak. Reméltem, hogy így lesz nálam is.


Igen tudom, balga hibák, most szidni lehet, beláttam, de pont ezért kérek segítséget, hogy több ilyet ne csináljak.


Gondolkodtam az ajándékozáson, de szegényt egyedül senki nem kérné. Ismerősöm nincs. Meg egyedül kibírná e a máshova szokást?

2017. jún. 22. 17:27
 6/13 anonim ***** válasza:
Jófogáson lehet berakni "ingyen elvihető" rovatba, kizárt hogy ne lenne jelentkező.
2017. jún. 22. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

#6 ilyen sztorival egy halat sem viszbek el.

Kérdező,nem kell megöld a halakat,nekem is volt így,csak ott a neonok természetes halált haltak,s csak egy fiatal maradt,viszont társat már nem vettem neki,a guppikhoz csatlakozott,sokáig élt még egyedül. A lényeg hogy olvass utána,hogy milyen halakat tarthatsz az aksidban,s azokat hogyan kell tartani s mennyit,ezután vegyél csak halat.

2017. jún. 22. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Rendben köszönöm :)

Ő eddig kibírt minden hülyeségem, mostmár jobban vigyázok rá. Remélem el lesz majd az új társaival :)

2017. jún. 22. 17:46
 9/13 anonim ***** válasza:

Azért ezek igen erősen túlzó kifejezések, hogy "vidáman elvan" meg "vígan elvan" !


Szó sincs róla!

Egyáltalán nem volt itt semmiféle vidámság, meg vigasság!

Épphogy túlélés volt.


Amíg ilyen lepkefing szűrésed van, semmiféle halat ne tegyél abba az akváriumba!


A neonok se a 60 centibe haltak bele, hanem a szar vízbe.

Úgyhogy nem a neonok nem a te halaid, mert azt azért be lehet látni, hogy az ékfoltosok túlélése nem a te érdemed, hanem az ő meglepő erősségük.


De ahogy mondani szoktam, a hobbi állattartás nem arról szól, hogy kísérletezzük ki, mik azok a feltételek, amikbe épphogy nem döglenek bele az állataink.


És még mielőtt azt mondanád, a neonoknál igénytelenebb halakra van szükséged, (nem sok olyan van) jöjjön még egy közhely:

igénytelen hal nincs, csak igénytelen akvarista!


Ha folytatni akarod ezt a hobbit, kicsit nézz utána pár dolognak, mert ez így egy ámokfutás.


És hangsúlyozom, bármiféle új hal beszerzése előtt minimum meg kell duplázni a szűrő kapacitást, mert ez így siralmas.

2017. jún. 22. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Salx Narval ***** válasza:
100%
Mindenek előtt én is egy kis önképzést javasolnék. Legalább egy olyan szintre el kellene jutni, hogy lásd miért nem jó az amit csináltál. Ha rendben lesz a vized nem kell sajnálni a kis neont, hogy egyedül van ellesz ő a többi hal között. Én is biztos vagyok benne, hogy nem szűkösebb környezet miatt hullottak el. A szűréskapacitás növelésére és a heti 30%-os vízcserékre én is külön felhívnám a figyelmedet és természetesen olvasd el milyen víz kell a razbóráknak, neonoknak. Szándékosan nem írom le, tessék megtanulni ha szép akváriumot szeretnél.
2017. jún. 23. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!