Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen legyen egy 54 l-es...

Milyen legyen egy 54 l-es közepesen növényesített akváriumhoz? Pár darab Neonhallal

Figyelt kérdés

Egy 1 db 15W T8 as fénycsőre gondoltam

AQUAEL FAN1 Plus belső szűrőevel (300 l/h)

Aquael GOLD 75W fűtés termosztáttal

JBL Manado talajal megfelelő lenne-e ?

Milyen növényekkel?

És milyen tápozást válasszak ?



2015. nov. 15. 14:15
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha szabvány 54-esed van (60 cm hosszú), abban a neonok nem fogják jól érezni magukat - tapasztalat, én is megpróbáltam, váltottam is hosszabb akváriumra.

A fénycső akkor jó, ha megelégszel a kis fényigényű növényekkel (Anubias, gömbmoha, jávai moha stb.)

Fűtésből bőven elég az 50W-os.

A szűrő nem lesz elég, jobb egy nagyobb teljesítményű, amit alacsonyabb fokozaton járatsz.

A Manado jó. Vagy alá teszel táptalajt vagy ültetőtálba (pl. pet palack alja) teszel táptalajt és a tetejére Manadót.

A tápozás persze a növényektől függ.


Én a kavicstalajt szeretem, és ültetőtálba ültetem a növényeket, így sokkal kevesebb táptalaj is elég (én JBL Florapolt használok). Én megelégszem a fent említett alacsony fényigényű fajokkal, azoknak a Florapol elég, külön tápozást nem igényel, így is szépen fejlődnek.

2015. nov. 15. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Gryphon ***** válasza:
A pár db neonhal az általában min 10 db Ahhoz meg kevés 54 l. Szemvedni jó nekik. Csapathalak csak szólok. Tegyél bele inkább endler guppit. Szépek és jobban elvannak 54lben.
2015. nov. 16. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat

Át gondolom a halakat.

Akkor egy (450 l/h) szűrő jó lenne ?

Fénytereléssel lehet plusz fényt nyerni bár megelégszek én is a alacsony fényigényű növényekkel .

Csak a növény tartásal még nem vagyok tisztába egy kis segítség jó lenne a táptalajt azt értem de hogy folyékony szén vagy valami profito növény táp kell-e .

2015. nov. 16. 13:19
 4/9 anonim ***** válasza:

Szerintem egy 450-es szűrő már jó lesz.

Mint írtam, én az alacsony fényigényű növényeimhez sem fényterelőt, sem plusz fénycsövet és a Florapol táptalajon kívül más tápozást sem alkalmazok, így is szépen nőnek, metszeni is kell őket, így tudok dugványozni is.

2015. nov. 16. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Oké kösz
2015. nov. 16. 17:11
 6/9 A kérdező kommentje:
Ti milyen gyakran tisztítjátok az akváriumot vagy milyen gyakran kell teljese ? És a táptalajt időközönként cserélni kell ?
2015. nov. 19. 20:15
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha jól csinálod, teljesen sosem kell.

A táptalaj változó, amit én használok, azt évente kell. (Nálam ültetődobozokben vannak a növények, szóval ez nem gond, egyszerűen kiemelem őket és kész.)

Heti részleges vízcsere (10-30%) + időnként használt akváriumvízben kinyomkodod a szűrő szivacsát + felszívod a mulmot és kész.

2015. nov. 19. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi
2015. nov. 20. 13:15
 9/9 A kérdező kommentje:

Na átgondoltam a dolgokat olvasgattam még keresgéltem és erre jutottam szerintem ezeket tervezem egyenlőre mit szóltok ?


54 literes akvárium

2x15w T8 világítás

JBL Aquabasis akvárium táptalaj 2,5 liter

JBL Manado 10 liter

AQUA EL Comfortzone 50 W Gold - fűtő

AQUAEL FAN2 Plus belső szűrő (450 l/h)

2016. febr. 12. 16:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!